Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
5. augusta 2019 Šport NitraFutbal od NitraDen.skSITA Diskusia()

V nedeľu sa nitrianskym futbalistom nedarilo, Trnava udrela na začiatku a na konci a zdolala Nitru

Futbalisti Spartaka Trnava zdolali hráčov FC Nitra 2:0 (1:0) v nedeľňajšom súboji 3. kola Fortuna ligy 2019/2020.

O všetkom rozhodla už tretia minúta stretnutia, keď po rohovom kope Marka Tešiju dokopol loptu do takmer prázdnej bránky hostí Ivan Mesík. Iba 18-ročný obranca Mesík sa v treťom fortunaligovom zápase v v tejto sezóne a štvrtom v kariére dočkal prvého gólu.

Už o tri minúty mohlo byť vyrovnané, ale hosťujúci útočník Milan Ristovski zoči-voči Dobrivojovi Rusovovi neuspel. O druhý a posledný gól zápasu sa postaral v 87. min Alex Sobczyk. Rakúsky útočník v službách Trnavčanov vystrihol utešené nožničky a brankár Nitry Dávid Šípoš bol na ne prikrátky.

Do skompletizovania 3. kola Fortuna ligy zostáva odohrať zápas ŠKF iClinic Sereď – FC DAC 1904 Dunajská Streda, ktorý sa začal v Myjave o 19.00 h. Po prvom polčase bol stav 0:0. Už teraz je isté, že minimálne dva tímy zostanú s plným počtom bodov po 3. kole – majstrovský ŠK Slovan Bratislava a MŠK Žilina Dunajskostredčania sa v prípade trojbodového zisku môžu dotiahnuť na túto dvojicu na čele. Trnave patrí so 6 bodmi štvrtá priečka. Na opačnom póle tabuľky sú FC Nitra a MFK Zemplín Michalovce bez bodu aj streleného gólu.