Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Sindolka tunel mesto 1.jpg
3
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: uzemnyplan.nitra.sk
11. januára 2021 Správy Nitra od NitraDen.skTS NitraDeň.sk Diskusia()

V návrhu na nový územný plán je aj tunel pod Zoborom, tadiaľto by mal ísť

Mesto plánuje odľahčiť dopravu aj tunelom zo Šindolky.

Na webe nového územného plánu mesta, v sekcií navrhované zmeny v cestnej doprave sa uvádza, že tunel by mal začínať na Šindolke a končiť na Zlatomoraveckej ceste.

V územnom pláne sa uvádzajú ako výhody tejto stavby odvedenie časti tranzitnej dopravy mimo Chrenovskú ulicu a zníženie hlukovej a emisnej záťaže pre obyvateľov Zobora.

Ako nevýhody mesto uvádza ekonomickú náročnosť stavby, vysoké prevádzkové náklady tunela, jednanie s dotknutými orgánmi aj možné problémy pri realizácii – razenie pod zástavbou.

Sindolka tunel mesto.jpg
Foto: uzemnyplan.nitra.sk

Mesto Nitra momentálne pripravuje nový územný plán, ktorý rozhodne o tom, ako bude mesto vyzerať z hľadiska výstavby. Rozhoduje napríklad o výške budov v jednotlivých lokalitách alebo aj o tom, ktorá zeleň v Nitre bude chránená a kde sa môže stavať.

Mesto deklaruje, že má prebehnúť verejná diskusia, prvé stretnutia s občanmi prebehli len online v novembri. Termín priebehu ďalšej diskusie ešte nie je známy.

Bližšie informácie sú uvedené na stránke mesta Mapy nápadov – Nový územný plán pre Nitru.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X