Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Ukrajina pomoc vojna
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: AP Photo/Sergei Grits

V meste prebieha zbierka pre utečencov pred vojnou na Ukrajine, ktorí chcú zostať v Nitre

Peniaze zo zbierky pôjdu na materiálne vybavenie a zabezpečenie odborného personálu v neziskových organizáciách, ktoré poskytujú Ukrajincom v Nitre pomoc. Zároveň zbierka umožní kúpiť nevyhnutné lieky a zdravotné pomôcky ako prvú pomoc utečencom.

Mesto Nitra v spolupráci s Nitrianskou komunitnou nadáciou vyhlásilo verejnú zbierku na pomoc ľuďom z Ukrajiny.

Peniaze z tejto zbierky pomôžu podľa hovorcu nitrianskej radnice Tomáša Holúbka rýchlo a cielene reagovať na potreby ľudí, ktorí sa rozhodli zo susednej krajiny utiecť pred vojnou a zostať v Nitre.

Mesto Nitra bude o použití darovaných prostriedkov zo zbierky pravidelne informovať.

Zbierka a iná pomoc

Obyvatelia Nitry podľa primátora Mareka Hattasa už nie raz dokázali, že sú ľuďmi so srdcom na správnom mieste.

Verím preto, že aj do tejto zbierky sa zapojí čo najviac občanov, a každý prispeje čiastkou podľa svojho uváženia a podľa svojich možností,“ povedal Hattas.

Na finančnú zbierku bol zriadený transparentný účet: IBAN: SK77 1111 0000 0066 1964 5096, pomôcť je možné aj cez portál na tomto webe.

Inklúzia cudzincov

Nitrianska komunitná nadácia dlhodobo pomáha mestu Nitra prostredníctvom komunitného centra COMIN vytvárať podmienky pre sociálnu inklúziu cudzincov, ktorí prichádzajú do Nitry pracovať a študovať. Po vypuknutí vojnového konfliktu na Ukrajine COMIN prevzal na seba aj úlohu krízového miesta prvého kontaktu.

Vďaka zbierke budeme môcť zakúpiť materiálne vybavenie a zabezpečiť odborný personál v neziskových organizáciách, ktoré poskytujú Ukrajincom v Nitre rôznorodú pomoc. Zároveň zbierka umožní kúpiť nevyhnutné lieky a zdravotné pomôcky ako prvú pomoc utečencom, ktorí prichádzajú do nášho mesta,“ informovala o zbierke správkyňa Nitrianskej komunitnej nadácie Ľubica Lachká.

Nitra už utečencom z Ukrajiny pomáha zabezpečovaním ubytovania, právnou pomocou, poskytnutím MHD zadarmo, vzdelávaním detí a ďalšími formami pomoci.

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X