Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
golianova ulica
23. októbra 2013 Správy NitraVýstavba a developerské projekty od NitraDen.skSITA, © SITA 2013 maps.google.com

V meste opravia cesty za zhruba 10 miliónov eur! Pozrite sa, ktoré ulice to sú

NITRA 20. októbra – Približne desať miliónov eur budú stáť opravy ciest, ktoré plánuje mesto Nitra. Časť opráv sa bude robiť ešte tento rok, zvyšná časť v roku 2014. Investície sú naplánované na tri etapy, v súčasnosti prebieha verejná súťaž na poslednú z nich.

Do veľkého balíka mesto zaradilo okrem súvislých opráv približne troch desiatok ciest aj niektoré investičné akcie, ako je výstavba dvoch cyklotrás, prepojovacej komunikácie Wilsonovo nábrežie – Hodžova ulica či parkoviska na Golianovej ulici.

wilsonovo nabrezie
Wilsonovo nábrežie sa prepojí s Hodžovou ulicou

Jedna cyklotrasa pôjde od Univerzitného mosta pozdĺž rieky, druhá od Mestského parku na Sihoti po Vodnú ulicu. „Dve tretiny investícií budú hotové už tento rok,“ povedal primátor Jozef Dvonč.

univerzitny most
Cyklotrasa bude viesť od Univerzitného mosta popri rieke

Rozsiahly projekt bude samospráva financovať formou verejno-súkromného partnerstva (PPP). Verejnou súťažou vyberie dodávateľskú firmu, tá potom z vlastných peňazí alebo úveru zabezpečí všetky stavebné práce, kolaudácie a za stav ciest bude ručiť desať rokov. Po výstavbe od nej mesto odkúpi pohľadávku.

Sumu bude splácať po mesačných splátkach desať rokov. Tento spôsob financovania nejde do dlhovej služby mesta. Nitra sa inšpirovala mestami Košice a Banská Bystrica, kde tiež opravovali cesty formou PPP projektu.

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X