Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Nitra cyklotrasa 2
ilustračné: NitraDen.sk
10. marca 2016 Správy NitraIné správy z Nitry od NitraDen.skSITA, © SITA 2016

V meste by malo vzniknúť 56 kilometrov cyklotrás, prvá etapa výstavby je naplánovaná do roku 2020

V Nitre by mohlo v priebehu niekoľkých rokov vzniknúť 55,82 kilometra cyklotrás. Počíta s tým Koncepcia cyklistickej dopravy v meste Nitra, ktorú si dala vypracovať radnica.

Cyklotrasy by mohli vzniknúť v mestských častiach, ktoré na to majú terénne danosti, a to sú najmä Staré mesto, Chrenová, Mlynárce, Dražovce, Párovské Háje, Janíkovce, Kynek, Horné a Dolné Krškany. Prvá etapa výstavby je naplánovaná do roka 2020.

Počas nej by malo vzniknúť 27,30 kilometra cyklotrás, medzi nimi napríklad trasy Vodná – Zelokvet, Priemyselná – Dolné Krškany, 3,7-kilometrový úsek Nitra – Dražovce, trasa Wilsonovo nábrežie – Mostná – Jesenského ulica alebo cyklotrasa – Mlynárce – Diely – Klokočina vrátane priechodov pre cyklistov.

Mesto Nitra nie je mestom, ktoré by malo tradíciu v používaní bicyklov, ale na jeho území sa nachádza veľa atraktívnych lokalít a aktivít, ktoré je potrebné a žiaduce sprístupniť takouto formou dopravy,“ píše sa v koncepcii.

V meste je v súčasnosti 15,3 km cyklotrás. Nachádzajú sa v Mestskom parku na Sihoti, na Zobore, Klokočine a pri rieke Nitra. Dokončená je už výstavba chýbajúcich úsekov cyklotrás, ktorá vedie popri skelete City Parku. „Pohodlne sa dá po nej jazdiť od Univerzitného mosta až do parku na Sihoti. Dobudované sú aj cyklotrasy smerom pod Kalváriu až po most cez rieku Nitra v Krškanoch smerujúci ku kafilérii,“ uvádza sa v koncepcii.

Vo februári sa začalo územné konanie o umiestnení nového cyklistického chodníka, ktorý má viesť pozdĺž Akademickej ulice na Nábrežie mládeže. Tam sa má nová trasa premostením rieky Nitry spojiť s existujúcim cyklistickým chodníkom na Wilsonovom nábreží. V príprave je aj cyklistický chodník od mestského parku po hrádzi ku kultúrnemu domu v Dražovciach a trasa cez Mlynárce, Diely a Klokočinu po Dolnočermánsku ulicu.

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X