Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
železničná trať, vlak, železnice
ilustračné: SITA
1. júna 2016 Správy Nitra od NitraDen.skŽSR, © NitraDen.sk, iDen Media s.r.o.

V Lužiankach pribudne terminál, firma ho postaví za viac než 51 miliónov eur

V Lužiankach pribudne terminál, začiatok jeho prevádzky sa predpokladá v priebehu roka 2018.

Železnice Slovenskej republiky vyhodnotili tender na výstavbu TIP Lužianky, informovali o tom na svojej webovej stránke. Verejná súťaž na výstavbu terminálu intermodálnej prepravy v Lužiankach a železničného napojenia priemyselného parku pri Nitre bola vyhodnotená v pondelok 30. mája tohto roka.

„Víťazom nadlimitnej zákazky sa stala firma STRABAG s.r.o., Bratislava, ktorá splnila podmienky súťaže a ponúkla najnižšiu cenu 51 809 419,00 € bez DPH. Samotný terminál si vyžiada náklady 23,6 milióna €, zvyšných 28,2 milióna € bude investovaných do železničnej infraštruktúry vrátane napojenia TIP Lužianky do železničnej stanice Lužianky,“ uvádzajú ŽSR.

Súťaž vyhlásili v decembri minulého roka prostredníctvom portálu Úradu pre verejné obstarávanie a cez vestník Európskej únie. „Súťažné podklady si vyzdvihlo 42 subjektov, do súťaže sa napokon prihlásilo 7 uchádzačov. Zákazka bude realizovaná podľa žltej knihy FIDIC, čo znamená, že zhotoviteľ najprv vypracuje projektovú dokumentáciu na terminál a na základe nej následne dielo zrealizuje,“ informuje ŽSR.

Železnice Sloveskej republiky sa obrátili aj na Ústav súdneho inžinierstva v Žiline. V rámci procesu vyhodnotenia súťaže sa vedenie ŽSR obrátilo na ústav vo veci vypracovania odborného stanoviska k primeranosti ceny zákazky. „Na základe analýz USI Žilina potvrdil, že cena víťazného uchádzača za realizáciu zákazky TIP Lužianky a železničného napojenia priemyselného parku pri Nitre je primeraná,“ uvádzajú ŽSR.

Podľa informácií uvedených na stránke železníc, bude mať TIP Lužianky dve koľaje časti kontajnerového prekladiska a skladových priestorov, štyri expedičné koľaje s rampami pre nakládku produkcie priemyselného parku a skladovacie plochy o rozlohe 74 000 metrov štvorcových, ktoré budú slúžiť pre skladovanie produkcie priemyselného parku.

„Prevádzku verejného TIP Lužianky budú zabezpečovať ŽSR (terminál bude dostupný železničnou aj cestnou dopravou),“ píše ŽSR na webe. Začiatok prevádzky sa predpokladá v priebehu roka 2018.

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X