Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Detsky klub dobrovolnictvo.jpg
3
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: www.facebook.com

V lete vznikol klub pre deti ukrajinských utečencov, čaká ich bohatý program aj vzdelávanie

Detský letný klub je určený pre deti vo veku od troch do šesť rokov.

Detský letný klub pre deti ukrajinských utečencov, ktorí sú zamestnancami firmy Jaguar Land Rover Slovakia, otvorilo Nitrianske dobrovoľnícke centrum v spolupráci s MC Klokanček v priestoroch Komunitného centra v Nitre. Projekt bol podporený prostredníctvom nadačného fondu Jaguar Land Rover Slovakia pri Nadácii Pontis.

Detský letný klub je podľa Jany Andreasovej z Nitrianskeho dobrovoľníckeho centra určený pre deti vo veku od troch do šesť rokov. Prevádzka bola spustená v pondelok 18. júla a klub bude otvorený každý deň od pondelka do piatka.

Programová štruktúra klubu bude založená na kreatívnych a vzdelávacích workshopoch a kurzoch pre deti, pohybových aktivitách a relaxačnej časti. Pilotnú prevádzku klubu počas troch mesiacov bude personálne zabezpečovať päť osôb a niekoľko dobrovoľníkov.

Klub detí ukrajina vojna pomoc
Foto: Nitrianske centrum dobrovoľníctva

V snahe naštartovať čo najplnohodnotnejšie svoje životy po odchode z Ukrajiny na Slovensko sa mnohí odídenci zamestnali alebo sa snažia zamestnať a postaviť sa tak na vlastné nohy v meste, v ktorom našli náhradný a možno aj nový domov. Musia však riešiť otázku umiestnenia svojich detí v čase, keď  pracujú, alebo si hľadajú zamestnanie.

Príprava trvala dva mesiace a Nitra tak získava nový detský klub – Mesto Nitra poskytuje priestory, Materské centrum Klokanček a Nitrianske centrum dobrovoľníctva zabezpečuje aktivity projektu a Jaguar Land Rover Slovakia finančne zabezpečil realizáciu celého projektu príspevkom 17 500 eur podporený prostredníctvom Nadačného fondu Jaguar Land Rover Slovakia v Nadácii Pontis.

Klub detí ukrajina vojna pomoc
Foto: Nitrianske centrum dobrovoľníctva

Tieto príspevky venovali naši zamestnanci, ktorí sa nám ozývali z celého sveta, aby pomohli. Sme veľmi radi, že sme spojili sily a nový detský klub umožní zapájať ukrajinské deti do miestnej komunity. Nové vybavenie klubu samozrejme bude slúžiť všetkým malým návštevníkom klubu,“ hovorí Miroslava Remenárová, manažérka pre firemné záležitosti Jaguar Land Rover Slovakia.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X