Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
KOŠICE: Najdúch
Najdúch Maličké asi jednomesačné počerné bábätko (na zábere) našli dnes na ulici v Košiciach. V detskej fakultnej nemocnici ho na cetrálnom prijme vyšetrila dokroka Jozefína Krupová. Košice 11. januára 2011. Foto: SITA/Marián Angelovič
2. augusta 2013 Zaujímavosti od NitraDen.sk© TASR. Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ a fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona. Ilustračné: SITA/AP

V Komárne sa počas júla narodil rekordný počet bábätiek!

Komárno 2. augusta – V meste Komárno sa v júli tohto roka narodil rekordný počet bábätiek. Počas horúčav v uvedenom mesiaci zažil personál gynekologicko–pôrodníckeho oddelenia Všeobecnej nemocnice Komárno, ktorú prevádzkuje nezisková organizácia Forlife a manažérsky riadi skupina Agel, veľký zhon. Taký babyboom, keď sa za jeden mesiac narodilo až 91 novorodeniatok, z toho 53 chlapčekov a 38 dievčatiek, tam ešte nemali. V priemere sa v nemocnici narodí 56 novorodencov za mesiac.

„Pôrody sa nedajú naplánovať, naša pôrodnica je však aj na takúto situáciu kapacitne pripravená a všetkým mamičkám, ako aj ich ratolestiam bol zabezpečený maximálny komfort,“ uviedla pôrodná asistentka a vedúca sestra gynekologicko-pôrodníckeho oddelenia Magdaléna Szépeová s tým, že v tomto roku sa už v komárňanskej nemocnici narodilo 429 bábätiek, čo je o 32 detí viac ako v rovnakom období vlani.

Najfrekventovanejšími chlapčenskými menami sú tento rok Dominik, Oliver či Bence, zatiaľ čo medzi dievčenskými menami jednoznačne vedú Ema, Viktória a Emese.
„Príchod bábätka znamená pre každého rodiča obrovskú zmenu, a to aj v prípade, že bolo rodičovstvo plánované. Preto sa snažíme mamičkám príchod ich dieťatka uľahčiť. Na konzultáciách pre rodičky a ich sprievod ich naučíme viacero praktík, ktoré v budúcnosti určite využijú,“ ozrejmila Szépeová. Rodičky podľa nej kráčajú s dobou. Uvedomujú si, že pri pôrode nemusia byť samé a nemusia ani prežívať niekedy až neznesiteľné pôrodné bolesti. Každej mamičke, ktorá by pri pôrode chcela mať aj svojho partnera alebo inú sprevádzajúcu osobu, alebo požiada o epidurálnu anestéziu, nemocnica vyhovie.

Všeobecná nemocnica Komárno sa neustále snaží zvyšovať profesionalitu personálu a vylepšovať technické vybavenie. „Záujem o  služby na našom pôrodníckom oddelení stále stúpa, rodičky k nám chodia nielen z Komárna a okolia, ale aj z okolitých okresov,“ povedal riaditeľ nemocnice Viktor Dudáš a pripomenul, že v minulom roku sa v Komárne narodilo 713 detí. Riaditeľ dúfa, že toto číslo bude z roka na rok rásť, pretože budúce mamičky tak preukazujú svoju dôveru a spokojnosť s odbornosťou gynekologicko-pôrodníckeho personálu.

„Súčasťou gynekologicko-pôrodníckeho oddelenia je aj novorodenecké oddelenie s počtom lôžok 20. Na oboch oddeleniach sú k dispozícii nadštandardné izby pre všetky mamičky, ktoré túžia po súkromí. Všetky izby tohto oddelenia sú tzv. roomingové, čo znamená, že bábätko zostáva po narodení s mamičkou celých 24 hodín denne,“ podotkla tlačová hovorkyňa spoločnosti Agel Marta Csergeová.

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X