Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Na viacerých miestach v areáli Jadrovej elektrárne Mochovce a v Bratislave zasahuje NAKA. Ide o akciu špecializovaného tímu Elektro s krycím názvom Požiar. Polícia zaisťuje veci dôležité pre trestné konanie v prípade obzvlášť závažného zločinu podvodu a porušovania povinnosti pri správe cudzieho majetku v súvislosti s dostavbou tretieho a štvrtého bloku jadrovej elektrárne. Bratislava, 8. september 2020.
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: SITA/Polícia SR
8. septembra 2020 Správy NitraKrimi od NitraDen.skSITA Diskusia()

V jadrovej elektrárni Mochovce v Nitrianskom kraji opäť zasahuje NAKA

Ide o akciu špecializovaného tímu Elektro s krycím názvom „Požiar“.

Na viacerých miestach v areáli Jadrovej elektrárne Mochovce a v Bratislave zasahuje NAKA. Ide o akciu špecializovaného tímu Elektro s krycím názvom „Požiar“.

Ako informovala polícia na sociálnej sieti, polícia zaisťuje veci dôležité pre trestné konanie v prípade obzvlášť závažného zločinu podvodu a porušovania povinnosti pri správe cudzieho majetku.

Trestné stíhanie

Vyšetrovateľ NAKA vedie trestné stíhanie v súvislosti s dostavbou tretieho a štvrtého bloku jadrovej elektrárne. Skutok sa týka dodania systémov protipožiarnej signalizácie, komponentov, zariadení a prác spojených s prevádzkou elektrárne.

Podľa doterajších zistení malo dôjsť k postupnému navyšovaniu ceny diela viacerými dodatkami pôvodnej zmluvy z dohodnutej maximálnej ceny diela 3,9 milióna eur na súčasných takmer 25 miliónov eur.

Tento hrubý nepomer predstavuje faktické navýšenie o viac ako 600 percent. Vyšetrovatelia sa preto budú podrobne zaoberať podozreniami z neodôvodneného navýšenia zmluvnej ceny, vrátane možných duplicitných platieb, v úzkej súčinnosti so znalcami.

Spolupráca s políciou

Slovenské elektrárne, ktoré dostavujú Atómovú elektráreň Mochovce, s políciou spolupracujú aj v tomto prípade.

Slovenské elektrárne poskytujú policajným orgánom plnú súčinnosť v záujme riadneho vyšetrenia všetkých podozrení, vrátane úplného prístupu k požadovanej dokumentácii, dátam a informačným systémom,“ uviedla pre agentúru SITA hovorkyňa Slovenských elektrární Oľga Baková.

Špecializovaný tím naďalej intenzívne pracuje a vykonáva potrebné úkony na preverenie všetkých podozrení týkajúcich sa dostavby tretieho a štvrtého bloku elektrárne. O ďalšom postupe tímu bude polícia informovať hneď, ako to procesná situácia umožní.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X