Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Mochovce cvicenie.jpg
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: www.seas.sk

V jadrovej elektrárni Mochovce neďaleko Nitry sa uskutoční celoareálové havarijné cvičenie

Personál bude cvičiť reakciu na simulovanú seizmickú udalosť s dopadom na všetky tri prevádzkované mochovské bloky.

Slovenské elektrárne budú mať vo štvrtok 4. mája dopoludnia v jadrovej elektrárni v Mochovciach celoareálové havarijné cvičenie. Informujú o tom Slovenské elektrárne v tlačovej správe na svojej stránke.

Jeho priebeh podľa elektrární nijako nenaruší prevádzku blokov. Počas cvičenia bude spustený systém vyrozumenia a varovania. Podľa scenára na území elektrárne zaznejú sirény reálnym dvojminútovým kolísavým tónom a dvojminútovým stálym tónom.

Cieľom cvičenia je v súlade s havarijným plánom preveriť pripravenosť personálu elektrární zvládnuť mimoriadne udalosti a precvičiť činnosti vo väzbe na plány ochrany obyvateľstva. Koná sa v súlade so schváleným harmonogramom havarijných nácvikov a cvičení pre rok 2023, ako aj požiadaviek platných legislatívnych noriem.

Personál bude cvičiť reakciu na simulovanú seizmickú udalosť s dopadom na všetky tri prevádzkované mochovské bloky. Takéto celoareálové havarijné cvičenie prebieha v lokalite AE Mochovce raz za rok. Cvičenia havarijnej komisie v jadrových elektrárňach sa vykonávajú minimálne 10-krát ročne.

Na priebeh cvičení dozerajú inšpektori Úradu jadrového dozoru SR. O cvičení, ako i spúšťaní sirén s reálnym signálom vopred písomne vyrozumeli okolité obce, zodpovedné orgány a organizácie.

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X