Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
buldozér
ilustračné: SITA
7. augusta 2016 Správy NitraIné správy z Nitry od NitraDen.skSITA, © SITA 2016

V Ivanke pri Nitre chystajú územie pre novú obytnú zónu, má tam vzniknúť 102 domov

V Ivanke pri Nitre má vzniknúť nová obytná zóna. Na pozemkoch, na ktorých v minulosti stáli Ľanárske a konopárske závody, má v budúcnosti vyrásť 102 rodinných domov, z toho 10 dvojdomov a 92 samostatne stojacich domov.

Územie pre výstavbu pripraví spoločnosť Sates Morava. Ako sa uvádza v jej zámere zverejnenom na www.enviroportal.sk, pre moderné centrum bývania v rodinných domoch je vyčlenená plocha 93 598 štvorcových metrov. Projekt zahŕňa kompletnú prípravu územia pre pripravovanú výstavby vrátane napojenia na inžinierske siete, dopravného napojenia územia a riešenie vnútroareálových komunikácií.

Termín začatia prác je september 2016, ukončenie je naplánované na september 2018. Výmery pozemkov pre rodinné domy budú od 470 do 1130 štvorcových metrov. Priemerná výmera podlahovej plochy bude 150 štvorcových metrov. V pláne je aj vybudovanie 107 parkovacích plôch. Územie je v súčasnosti nezastavané, nachádzajú sa na ňom náletové dreviny. Obec Ivanka pri Nitre vydala k výrubu súhlasné stanovisko.

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X