Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
NOVÁ VES NAD ŽITAVOU: Historický park
14. novembra 2013 Správy Nitra od NitraDen.skTASR Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona ilustračné: SITA/AP

V chátrajúcej budove bývalej ZŠ má byť múzeum a park

Nitra 14. novembra – Občianske združenie ŠOK – Šport Osveta Kultúra chce získať do prenájmu od mesta časť areálu bývalej Základnej školy na Nedbalovej ulici v Nitre. V areáli plánuje združenie vytvoriť priestor na park pre oddych a kultúru, ktorého súčasťou má byť multifunkčné a interaktívne múzeum.  „Máme záujem, aby bol tento priestor využívaný verejnosťou na prospešné účely. Aj preto sme sa rozhodli areál opustenej budovy svojpomocne vyčistiť a podarilo sa nám dostať von z objektu značnú časť kriminálnikov a narkomanov,“ skonštatoval predseda združenia Ján Ivančík.

Členovia združenia predložili Mestu Nitra návrh, podľa ktorého by chceli časť budovy využiť na vytvorenie multifunkčného múzea spolu s kaviarenským posedením. „Na posúdenie našich plánov však musíme predložiť projektovú dokumentáciu. Pred jej vypracovaním sme sa rozhodli časť budovy, o ktorú máme záujem, dať do poriadku, urobiť jej dezinfekciu i dezinsekciu. Následne spolu so zástupcami Službytu, ktorý má priestory v nájme, sa budeme usilovať túto dokumentáciu vypracovať,“ povedal Ivančík.

Mesto však nevylučuje, že budovu bývalej základnej školy predá v budúcnosti investorovi, ktorý o ňu bude mať záujem. „Preto sme sa rozhodli vybrať si časť, ktorá sa dá samostatne odčleniť od zvyšku stavby. Prípadný predaj by sa tak nemusel našich plánov dotknúť a s revitalizáciou stavby môžeme začať prakticky okamžite,“ tvrdí Ivančík. Združenie by v prípade predaja budovy zostalo v malých samostatných priestoroch. Ak však Mesto investora nenájde, pokúsilo by sa združenie využiť aj ostatné priestory objektu.

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X