Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Tipy na články: [email protected]
Ukf veda fyzika fpv mapy.jpg
Ilustračná foto : www.google.com
19. júla 2019 Zaujímavosti od NitraDen.skUKF Diskusia()

V celoslovenskej súťaži krátkych poviedok v nemeckom jazyku zvíťazil študent nitrianskej univerzity

Súťaž v písaní krátkych poviedok v nemeckom jazyku „Prešover Kurzgeschichtenwettbewerb“ sa konala už po 9. raz.

V kategórií študentov bol najlepším pisateľom poviedky v nemčine študent v odbore prekladateľstvo a tlmočníctvo UKF Andrii Zelenov. Jeho víťazná poviedka sa volá Weidmannsheil. Hlavným motívom tohtoročnej súťaže s názvom „Prešover Kurzgeschichtenwettbewerb“ bol vzťah človeka a stroja.

Súťaž každoročne usporiadava literárnu súťaž Inštitút germanistiky FF PU v Prešove v spolupráci s nemeckou výmennou akademickou službou Deutscher Akademischer Austauschdienst (DAAD), Goetheho inštitútom v Bratislave, Rakúskym kultúrnym fórom v Bratislave a rakúskou výmennou službou Österreichischer Austauschdienst (OeAD). Víťazné poviedky budú uverejnené v zborníku. Literárne nadanie študentov nemeckého jazyka potvrdzuje aj to, že popredné miesta obsadili aj v predchádzajúcich ročníkoch súťaže.

Odporúčané články

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Diskusia

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X