Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Titulka ukf florence 2018 sutaz studentka ukf.jpg
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Zdroj: www.ukf.sk
6. decembra 2018 Správy Nitra od NitraDen.skUKF Diskusia()

V celoslovenskej súťaži budúcich zdravotných sestier Florence 2018 uspela aj študentka UKF

Z finálovej dvadsiatky súťažiacich študentov a študentiek sa mimoriadny úspech podaril Patrícii Bečkovej, študentke 3. ročníka Univerzity Konštantína Filozofa v Nitre.

V celoslovenskej súťaži budúcich zdravotných sestier Florence 2018, ktorá sa nedávno konala v Spišskej Novej Vsi, študentka odboru ošetrovateľstvo na Fakulte sociálnych vied a zdravotníctva obsadila krásne druhé miesto. Pri príležitosti Študentských dní nitrianskych univerzít a Medzinárodného dňa študentstva si Patrícia za príkladnú reprezentáciu školy od rektora UKF prof. Libora Vozára prevzala diplom s uznaním, darčeky a mimoriadne štipendium.

Do spomínanej súťaže sa prihlásilo vyše 180 študentov z celej republiky. Online testovaním vybrali dvadsať finalistov, ktorí si sily zmerali v spišskonovoveskej nemocnici.

Finále súťaže Florence 2018 zahŕňalo sobotňajšie prednášky na rôzne témy a odborné workshopy, ktoré pozostávali z teoretickej a praktickej časti. V sobotu večer písali test z praktických právnych základov a v nedeľu ich čakali štyri testy a ukážka praktických výkonov pred súťažnou komisiou. Z každého testu a workshopu bol vybraný jeden najlepší súťažiaci a následne sa vyhodnotili aj tri celkovo najlepšie miesta.

Vyjadrila sa aj študentka

Každá jedna prednáška či workshop bol niečím zaujímavý a naučila som sa veľa nového. Myslím si, že sa mi najviac darilo v teoretických testoch a tiež v kardiopulmonálnej resuscitácii a v hygiene rúk. Z teoretických testov som vyhrala Praktické právne základy a následne v kardiopulmonálnej resuscitácii sme zvíťazili ako najlepší tím a najlepší tím celkovo v súťaži,“ spomína Patrícia Bečková.

Najnáročnejší bol pre mňa workshop Manchester triáž systém, s ktorým som sa stretla po prvýkrát, preto bolo pre mňa ťažké s ním spočiatku pracovať. Takisto aj v starostlivosti o črevnú stómiu mám určité medzery, najmä v oblasti edukácie pacienta,“ doplnila Patrícia.

Pri príprave na súťaž sa spoliehala na vedomosti nadobudnuté počas štúdia na univerzite. Zopakovala si jednotlivé ošetrovateľské techniky a zamerala sa najmä na výkony, ktoré na praxi nevykonávala často.

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X