Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Tipy na články: [email protected]
Titulka ukf florence 2018 sutaz studentka ukf.jpg
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Zdroj: www.ukf.sk
6. decembra 2018 Správy Nitra od NitraDen.skUKF Diskusia()

V celoslovenskej súťaži budúcich zdravotných sestier Florence 2018 uspela aj študentka UKF

Z finálovej dvadsiatky súťažiacich študentov a študentiek sa mimoriadny úspech podaril Patrícii Bečkovej, študentke 3. ročníka Univerzity Konštantína Filozofa v Nitre.

V celoslovenskej súťaži budúcich zdravotných sestier Florence 2018, ktorá sa nedávno konala v Spišskej Novej Vsi, študentka odboru ošetrovateľstvo na Fakulte sociálnych vied a zdravotníctva obsadila krásne druhé miesto. Pri príležitosti Študentských dní nitrianskych univerzít a Medzinárodného dňa študentstva si Patrícia za príkladnú reprezentáciu školy od rektora UKF prof. Libora Vozára prevzala diplom s uznaním, darčeky a mimoriadne štipendium.

Do spomínanej súťaže sa prihlásilo vyše 180 študentov z celej republiky. Online testovaním vybrali dvadsať finalistov, ktorí si sily zmerali v spišskonovoveskej nemocnici.

Finále súťaže Florence 2018 zahŕňalo sobotňajšie prednášky na rôzne témy a odborné workshopy, ktoré pozostávali z teoretickej a praktickej časti. V sobotu večer písali test z praktických právnych základov a v nedeľu ich čakali štyri testy a ukážka praktických výkonov pred súťažnou komisiou. Z každého testu a workshopu bol vybraný jeden najlepší súťažiaci a následne sa vyhodnotili aj tri celkovo najlepšie miesta.

Vyjadrila sa aj študentka

Každá jedna prednáška či workshop bol niečím zaujímavý a naučila som sa veľa nového. Myslím si, že sa mi najviac darilo v teoretických testoch a tiež v kardiopulmonálnej resuscitácii a v hygiene rúk. Z teoretických testov som vyhrala Praktické právne základy a následne v kardiopulmonálnej resuscitácii sme zvíťazili ako najlepší tím a najlepší tím celkovo v súťaži,“ spomína Patrícia Bečková.

Najnáročnejší bol pre mňa workshop Manchester triáž systém, s ktorým som sa stretla po prvýkrát, preto bolo pre mňa ťažké s ním spočiatku pracovať. Takisto aj v starostlivosti o črevnú stómiu mám určité medzery, najmä v oblasti edukácie pacienta,“ doplnila Patrícia.

Pri príprave na súťaž sa spoliehala na vedomosti nadobudnuté počas štúdia na univerzite. Zopakovala si jednotlivé ošetrovateľské techniky a zamerala sa najmä na výkony, ktoré na praxi nevykonávala často.

Odporúčané články

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Diskusia

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X