Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
ILUSTRAÈNÉ: Ordinácia detskej lekárky
ILUSTRAÈNÁ SNÍMKA - Ordinácia detskej lekárky (zdravotnícke pomôcky - drevené lekárske lopatky). Bratislava, 8. január 2013. Foto: SITA/Diana Èernáková
14. júla 2013 Správy NitraIné správy z Nitry od NitraDen.skSITA, © SITA 2013 Ilustračné: SITA/AP

Nové zdravotnícke stredisko v Nitre!

NITRA 14. júla – Mesto Nitra prenajme bývalú Materskú školu Párovská spoločnosti DNPS, s.r.o. Spišská Belá, ktorá tu plánuje zriadiť súkromné zdravotnícke stredisko a zariadenie starostlivosti o ľudské telo slúžiace na rekonvalescenciu a rekondíciu. Schválili to mestskí poslanci. Spoločnosť ponúka zdravotnú starostlivosť v odboroch fyzioterapia, psychiatria a neurológia. Do svojich zariadení prijíma predovšetkým klientov s chronickými ťažkosťami bolestivého syndrómu chrbtice a veľkých kĺbov. Medicínsku časť bude zabezpečovať prostredníctvom firmy CPKSB Spišská Belá, ktorej poskytne do podnájmu dve miestnosti v objekte.

Bývalá škôlka je v súčasnosti nevyužitá a je zaradená do zoznamu dubiózneho majetku mesta. Samospráva ju plánuje predať formou verejnej obchodnej súťaže. Prenájom firme DNPS preto bude podľa schváleného uznesenia mestského zastupiteľstva trvať len do predaja. Hodnota budovy je podľa znaleckého posudku 160-tisíc eur. Peniaze získané predajom chce mesto použiť na rekonštrukciu budovy bývalej materskej školy na Javorovej ulici, respektíve aj ďalších materských škôl.

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X