Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Polygón
Foto: www.polygon.sk
14. apríla 2016 Správy Nitra od NitraDen.sk© NitraDen.sk, iDen Media s.r.o.

V areáli nitrianskeho Polygónu by mali pribudnúť bytovky aj zdravotnícke zariadenia

Nitriansky Polygón by sa mal rozšíriť o nové bytové priestory a zdravotnícke zariadenia. Vyplýva to zo zámeru investora, ktorý bol predložený kompetentným orgánom na posudzovanie vplyvov na životné prostredie.

O chystanom projekte polyfunkčného objektu „Nový Polygón Nitra“, sme vás informovali už minulý rok. Výstavba mala začať koncom roka 2015, no nestalo sa tak.

Podľa predloženého zámeru bude polyfunkčný objekt slúžiť na bývanie, prechodné ubytovanie, administratívu, obchod, služby a zdravotnícke zariadenia (ambulancie a lekáreň).

Výstavba by mala trvať tri roky, začiatok je naplánovaný na september 2016 a predpokladané ukončenie stavebných prác na október 2019.

Navrhovaný polyfunkčný objekt je situovaný medzi Štefánikovou triedou, Coboriho ulicou a Cintorínskou ulicou. Aktuálne sa v areáli polyfunkčného komplexu nachádza trhovisko, predajné stránky a jednoduché prízemné predajné plochy. Celková úžitková plocha predstavuje rozlohu 12 862 metrov štvorcových.

Po plánovanej prestavbe budú v areáli byty a apartmány, parkovacie miesta, administratívne priestory, ambulancie, lekáreň, reštaurácia, tržnica a supermarket.

Malo by pribudnúť aj niekoľko nových  parkovacích miest. „Objekt garáží dispozične rozširuje existujúci parkovací dom a vytvára tak nové parkovacie kapacity. Je dispozične prepojený na každom podlaží s obytným domom aj vybavenosťou. Takýmto spôsobom je zabezpečená ľahká prístupnosť parkovania z bytov aj z vybavenosti,“ píše sa v projekte.

V jestvujúcej hromadnej garáži zostane 225 parkovacích stojísk, v novom objekte pribudne 84 parkovacích miest a na teréne pozemku má byť zriadených 39 parkovacích státí. Celkovo bude nový polyfunkčný objekt disponovať 348 parkovacími miestami.

Investičné náklady na výstavbu zatiaľ neboli vyčíslené.

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X