Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Hrad jarny zelen udrzba kosenie.jpg
Zdroj. Foto ilustračné: Mesto Nitra
3. februára 2020 Podujatia a akcie Nitra od NitraDen.skSZKT Diskusia()

Už čoskoro spoznáme víťazov troch súťaží z oblasti krajinnej architektúry

Ceny budú udelené v kategórii Park roka, Záhrada roka a Detail roka dňa 12. februára

Všetky spomenuté súťaže sú vyhlasované Spoločnosťou pre záhradnú a krajinnú tvorbu. Cieľom je zviditeľniť a poukázať na kvalitnú prácu záhradných architektov a dizajnérov, firiem, dodávateľov, ako aj investorov. Názvy jednotlivých súťaží predstavujú zároveň aj tri kategórie, v rámci ktorých sú ceny odovzdávané. Každé, do súťaže, prihlásené dielo musí byť minimálne jeden rok po ukončení realizácie, avšak jeho samotná realizácia mohla prebehnúť len v priebehu posledných piatich rokov.

Zveľaďovanie súkromnej aj verejnej zelene

V kategórii Park roka ide o výstavbu alebo rekonštrukciu verejnej zelene s rozlohou aspoň 0,5 ha. Do tejto skupiny patria napr. parky, námestia, verejná zeleň, prípadne zeleň v blízkosti bytových jednotiek. Záhrada roka zahŕňa skrášľovanie alebo výstavbu záhrad. Zaujímavou kategóriou je Detail roka. Ide o hodnotenie biologických, architektonických či výtvarných prvkov, prítomných v oblasti záhradnej a krajinnej architektúry. Patria sem aj úpravy menších plôch v školských a obecných areáloch, realizácia striech, zelených stien, terás, prípadne menších úprav v interiéri. 12. februára sa v PKO v Nitre, o 19:30 hod., uskutoční predstavenie všetkých prihlásených diel a vyhlásenie víťazov jednotlivých kategórií. Podujatie sa koná v rámci konferencie Záhradnícke fórum 2020.

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X