Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
LEvo
4
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Archív LEvo
17. decembra 2015 Rozhovory od NitraDen.skPetra Struková, © NitraDen.sk, iDen Media s.r.o

Úspešní Nitrania: LEvo – raper, ktorý chce pomáhať ľuďom a má 100 000 fanúšikov na Facebooku

Raper LEvo z Nitry sa hudbe venuje už šesť rokov. Tvrdí, že jeho poslaním je pomáhať ľuďom a robí to pomocou hudby. V rozhovore nám prezradil, aký má vzťah k Nitre, ale aj to, aké boli jeho hudobné začiatky.

Aký je tvoj vzťah k Nitre?

K mestu ma tiahne jej historické čaro, teším sa na otvorenie stredovekej pivnice na hrade a veľmi rád si vyhľadávam a pozerám fotografie z obdobia minulého storočia. Keby to bolo na mne, zrušil by som herne, ktoré sú podľa mňa premnožené a kazia charakter aj estetickosť tohto krásneho mesta.

Aké boli tvoje začiatky? Kedy si sa začal venovať hudbe?

LEvo : Nechcel som ísť cestou lezenia po cudzích chrbtoch, to by som si sám seba nevážil. Mám rád výzvy a preto som prijal aj túto, vytvoriť z ničoho niečo hodnotné. Niečo čo sa nedá zaplatiť peniazmi, ale ľudia si to budú vážiť. Táto myšlienka mi prebehla hlavou v roku 2007, ale skutočný začiatok by som datoval až na rok 2009, kedy som to začal brať vážnejšie a venoval sa tomu omnoho viac než len príležitostne.

Prečo LEvo? Čo pre teba tento pseudonym znamená?

LEvo : Lev je symbol hrdosti a sily, chcel by som byť raz hrdý na niečo, čo som dokázal a silný, aby ma nik nemohol zlomiť.

Máš nejaký hudobný alebo životný vzor?

LEvo : Neriadim sa životnými ani hudobnými vzormi. Inšpirovať sa nechávam od všetkého čo pre mňa inšpiratívne je, ale škatuľkovať sa a vymenovávať tu mená známych osobností, ktoré skutočne ani nepoznám, sa mi zdá povrchné. Tak ako má každý svoje plusy, tak má aj mínusy. Ja som kritický aj voči sebe a aj voči iným ľuďom a dokonalý človek neexistuje. Preto je mojím vzorom napríklad tyčinka Mars.

Levo1 640x361.jpg
Archív LEvo

Aká je tvoja životná filozofia?

LEvo : Moja životná filozofia a zároveň poslanie je žiť pre iných ľudí. To ma robí šťastným a dáva zmysel všetkému, čo robím.

Na Facebooku máš už viac ako 100-tisíc fanúšikov. Za čo podľa teba vďačíš takému úspechu?

LEvo : Iba ľuďom, ktorí mi tam dali LIKE. Nie som však žiadna hviezda a vôbec to neberiem nijak zvláštne. Väčšina je aj tak od ľudí, ktorým sa páči jedna dve piesne a nepoznajú odo mňa nič viac. Skutočných fanúšikov, ktorí so mnou žijú mysľou a ja si ich vážim za to, akí sú, je omnoho menej. Ale na druhej strane som si tých stotisíc vydrel, pretože som to číslo možno ako jediný dosiahol bez platených reklám a príspevkov. To je už tá sila LEva :-)

Levo e1438765387656.jpg
Archív LEvo

oci máš množstvo fanúšikov, zdá sa, že sa komercii vyhybáš. Prečo?

LEvo : Pretože sa to bije s mojim presvedčením a nepotrebujem ju. Nie som náročný na svoje potreby. Pre mňa je šťastím, ak je šťastný ten, kto si to zaslúži a takým rád pomáham. Nemôžeme všetci brať svet len z pohľadu peňazí, veď je to len vymyslený prostriedok určený na vymieňanie, ktorý nemá s reálnymi hodnotami nič spoločné.

Aké máš plány do budúcnosti, okrem toho, že pripravuješ ďalší album?

LEvo : Okrem toho, že pripravujem nový album, sú moje plány prosté, no pri tom tak krásne. Chcem si vychutnávať lásku, silné chvíle, krásne miesta, sentimentálne hodnoty a tiež dobrých priateľov.

Čo chceš svojou hudbou odkázať, aký je tvoj cieľ?

LEvo : Chcel by som zmeniť ľudí a otvárať oči. Nechcem, aby tých jednoduchších stále len niekto využíval vo svoj prospech. Chápem, že nie všetci musia mať skúsenosti a prirodzenú inteligenciu, či dokonca kritické myslenie. Nevyrastali sme v rovnakých podmienkach a ani ja by som nezložil ani len jednu pesničku, keby som mal vôkol seba stále hluk. No nevzdám sa toho a stále sa budem snažiť otvárať ľuďom oči a povedať im, čo je dobro a čo zlo. 

Kde ťa budú môcť fanúšikovia vidieť najbližšie vystupovať?

LEvo : Po novom albume chcem určite niečo zorganizovať nakoľko je to moja povinnosť voči tým, čo ma majú radi a chcú ma vidieť aj naživo.

Vypočujte si najúspešnejšie pesničky od LEva:

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X