Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Miesto, na ktorom zomrela v aute dvojročná Kristínka sa zapĺňa sviečkami.
Petra Bírová, © NitraDen.sk, iDen Media s.r.o
26. septembra 2016 Správy NitraIné správy z Nitry od NitraDen.skwww.topky.sk

Uskutočnil sa proces s otcom, ktorý vlani zabudol svoju dcérku v aute. Takéto boli jeho slová na súde

V pondelok 26. septembra sa uskutočnil súdny proces s otcom, ktorý vlani v lete zabudol svoju dvojročnú dcérku v rozhorúčenom aute. Dievčatko v aute zahynulo.

Jozef K. mal svoju dcérku Kristínky zaviesť do škôlky, po ceste však na to zabudol a zamieril priamo do svojej práce. Z auta vystúpil a dcérku nechal v ňom. Auto, na ktoré pražilo slnko, ostalo na parkovisku pred budovou, kde Jozef pracuje. Na dievčatko si spomenul až po niekoľkých hodinách, vtedy však už bolo neskoro. Kristínka v rozpálenom a uzavretom aute zomrela.

„Jozef, ktorý podľa obžaloby zapríčinil usmrtenie svojej dcérky, sa postavil po viac ako roku od tragédie pred sudcu okresného súdu v Nitre. Pred podaním obžaloby ponúkla prokurátorka Jozefovi uzatvorenie dohody o vine a treste. Zo strany obžalovaného k uzatvoreniu dohody nedošlo. Prokurátorka tak na hlavnom pojednávaní prečítala obžalobu,“ uvádza portál Topky.sk.

Jozef na súde rozpovedal, ako prebiehal osudný deň. „Cítim sa vinný, z morálneho hľadiska cítim veľkú zodpovednosť. Cítim sa byť nevinný z nedbanlivostného konania,“ vyhlásil podľa portálu Topky.sk otec nebohej dcérky pred sudcom.

„Ráno začalo ako každé iné. Vstali sme, deťom som prichystal raňajky, po dohode s manželkou som vzal Kristínku. Vybral som sa na cestu. Na začiatku som ju skontroloval, či je pripútaná,“ pokračoval Jozef. „Po ceste som riešil otázky ohľadom nejakého stretnutia, termíny, mal som nabitý program. Pre mňa bola Kristínka v škôlke, a to je všetko,“ hovoril Jozef.

Podľa informácií portálu mal Jozef bežný pracovný deň, počas ktorého riešil dôležité veci týkajúce sa firmy. „Stretnutie s pánom Slezákom bolo pre našu firmu dôležité. Keď niečo budujete 20 rokov, tak vám na tom záleží,“ uviedol obžalovaný s tým, že jeho firma bola v tom čase v existenčných problémoch.

Jozef sa ďalej vyjadril, že počas dňa si telefonoval s manželkou. Celý deň podľa jeho slov prebehol v hektickom tempe.

Ako uvádzajú Topky.sk: „Po 14-tej hodine zavolala manželka Jozefovi opäť s otázkou, kde je Kristínka, pretože bola pre ňu v škôlke, ale tam jej povedali, že dieťa v škôlke nebolo celý deň a nikto ho ráno nepriviezol. Jozef sa práve poberal z práce domov.“

„Zadné dvere auta som otvoril ako prvé,“ odpovedal obžalovaný na otázku sudcu, podľa portálu však opísať mimoriande tragickú skutočnosť už Jozef ďalej nedokázal.

„Nešlo o nedbanlivostné konanie, ale o náhodný omyl. To je podstatou posúdenia právnej otázky, to má vplyv na posúdenie trestnoprávnej zodpovednosti. Ide o kulpózny trestný čin. Trestné stíhanie v tomto prípade neplní žiaden z účelov stanovených v trestnom zákone,“ uviedol Daniel Lipšic, ktorý je obhajcom obžalovaného.

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X