Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
dieťa, jedlo
2
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
ilustračné: pixabay.com
5. apríla 2019 Správy NitraOznamy a dôležité informácie od NitraDeň.skNitraDeň.sk, ÚVZ SR Diskusia()

Úrad verejného zdravotníctva upozornil na tieto detské príkrmy, odporúča nekonzumovať ich, prípadne vrátiť

Úrad verejného zdravotníctva Slovenskej republiky zverejnil na svojej webovej stránke informáciu o výskyte škodlivých výrobkov, sú nimi detské ovocné príkrmy „babylove“.

Ako upozornil ÚVZ SR, v stredu 3. apríla bola Úradu verejného zdravotníctva Slovenskej republiky (ďalej len ÚVZ SR) zaslaná odpoveď Maďarska k výstražnému oznámeniu Rakúska – Aflatoxíny v ovocnom detskom príkrme z Nemecka. Z odpovede vyplýva, že predajca dm drogerie markt GmbH, Maďarsko, dodal dva druhy ovocných detských príkrmov babylove aj do Slovenskej republiky.

babylove
zdroj: ÚVZ SR

Ako spresnil ÚVZ SR, ide o výrobky:

  • babylove, mango a granátového jablko, 190 g, vhodné od 4. mesiacov s dátumom minimálnej trvanlivosti 15.10.2020.
  • babylove, broskyňa a marakuja, 190 g, vhodné od 4. mesiacov s dátumom minimálnej trvanlivosti 16.10.2020.

Podľa ďalších informácií od ÚVZ SR, tieto dva druhy detských ovocných príkrmov boli dodané do dm drogerie markt, Logistické centrum v Senci, odkiaľ boli následne distribuované do predajní dm drogerie markt, ktoré sú po celom Slovensku.

Ako uviedol úrad zdravotníctva, v predmetných výrobkoch bolo laboratórnymi analýzami zistené prekročenie maximálneho povoleného limitu mykotoxínu aflatoxín B1, toto je v nesúlade s požiadavkami nariadenia Komisie č. 1881/2006, ktorým sa ustanovujú maximálne hodnoty obsahu niektorých kontaminantov v potravinách (max. povolený limit je 0,1 mcg/kg).

„ÚVZ SR v nadväznosti na vyššie uvedené požiadal všetky regionálne úrady verejného zdravotníctva v Slovenskej republike o vykonanie kontrol v predajniach dm drogerie markt v SR, pri ktorých je potrebné overiť, prípadne zabezpečiť stiahnutie predmetných škodlivých výrobkov z trhu,“napísal Úrad verejného zdravotníctva SR.

Ako dodal úrad záverom, nakoľko sa uvedené výrobky môžu ešte nachádzať na trhu Slovenskej republiky, odporúča spotrebiteľom, aby uvedené výrobky nekupovali, respektíve, aby už zakúpené výrobky nepoužívali a prípadne ich vrátili späť na miesto, kde ich kúpili.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X