Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Kreativni mladi povedomie ukf sutaz nitra gettyimages.jpg
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Zdroj: gettyimages

Univerzita Konštantína Filozofa vyhlásila celonárodnú súťaž, ktorou chce vzbudiť záujem mladých ľudí o históriu Veľkej Moravy

Filozofická fakulta UKF vyhlásila celonárodnú súťaž s témou Veľkej Moravy a Cyrila a Metoda.

Celoštátna súťaž, ktorou chce univerzita povzbudiť k národnej hrdosti a láske k národu, je venovaná pamiatke Veľkomoravskej ríše a cyrilometodskému dedičstvu. Súťažiaci sa môžu zapojiť v troch častiach, ktorými sú literatúra, výtvarníctvo alebo elektronická forma.

Hoci je tematika historická, svoju pozornosť budú súťažiaci orientovať na aktuálne témy v spoločnosti a významné historické medzníky.

Témy sú spoločné pre všetky časti a kategórie:

  • Cyril a Metod ako cestovatelia v čase;
  • Z klenotnice pokladov Veľkomoravskej ríše;
  • Veľkomoravská postava v (ne)záujme mladého človeka;
  • Naše kľúče od Svätoplukovho kráľovstva;
  • Cyrilometodské dedičstvo ako pamäť literatúry.

Prihlášky do súťaže, spolu so svojimi prácami môžu študenti prihlasovať do 15. apríla, vyhlásenie výsledkov sa uskutoční 7. júna. Zúčastniť sa môžu žiaci základných škôl z 8. a 9. ročníka, študenti stredných škôl všetkých ročníkov a aj vysokoškoláci. Ďalšie informácie a prihlášku nájdete na tejto stránke.

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X