Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Tipy na články: [email protected]
Kreativni mladi povedomie ukf sutaz nitra gettyimages.jpg
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Zdroj: gettyimages

Univerzita Konštantína Filozofa vyhlásila celonárodnú súťaž, ktorou chce vzbudiť záujem mladých ľudí o históriu Veľkej Moravy

Filozofická fakulta UKF vyhlásila celonárodnú súťaž s témou Veľkej Moravy a Cyrila a Metoda.

Celoštátna súťaž, ktorou chce univerzita povzbudiť k národnej hrdosti a láske k národu, je venovaná pamiatke Veľkomoravskej ríše a cyrilometodskému dedičstvu. Súťažiaci sa môžu zapojiť v troch častiach, ktorými sú literatúra, výtvarníctvo alebo elektronická forma.

Hoci je tematika historická, svoju pozornosť budú súťažiaci orientovať na aktuálne témy v spoločnosti a významné historické medzníky.

Témy sú spoločné pre všetky časti a kategórie:

  • Cyril a Metod ako cestovatelia v čase;
  • Z klenotnice pokladov Veľkomoravskej ríše;
  • Veľkomoravská postava v (ne)záujme mladého človeka;
  • Naše kľúče od Svätoplukovho kráľovstva;
  • Cyrilometodské dedičstvo ako pamäť literatúry.

Prihlášky do súťaže, spolu so svojimi prácami môžu študenti prihlasovať do 15. apríla, vyhlásenie výsledkov sa uskutoční 7. júna. Zúčastniť sa môžu žiaci základných škôl z 8. a 9. ročníka, študenti stredných škôl všetkých ročníkov a aj vysokoškoláci. Ďalšie informácie a prihlášku nájdete na tejto stránke.

Odporúčané články

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Diskusia

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X