Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Fotoukf 1d4_5412.jpg
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: ilustračné, Lubo Balko

Univerzita Konštantína Filozofa v Nitre začína nový akademický rok prezenčne

Študenti sa môžu vrátiť na univerzitu, je však potrebné, aby dodržiavali pandemické opatrenia.

Akademický rok sa na Univerzite Konštantína Filozofa v Nitre začne prezenčne, vo všetkých formách štúdia a na všetkých fakultách, a to podľa harmonogramu 20. septembra. Platia tiež rozvrhy zverejnené v akademickom informačnom systéme. Vo všetkých priestoroch univerzity stále platí povinnosť prekrytia horných dýchacích ciest.

UKF však pre aktuálne opatrenia proti šíreniu koronavírusu neorganizuje dlhoročne tradičné otvorenie nového akademického roka v Aule univerzity.

Rešpektujeme všetky nariadenia platné podľa aktuálneho Covid automatu. Vo všetkých priestoroch našej univerzity platí povinnosť prekrytia horných dýchacích ciest rúškom, prípadne respirátorom podľa príslušných predpisov. Výučba sa na všetkých fakultách začne prezenčne, v plnej prevádzke sú študentské domovy s poskytovaným ubytovaním a stravovaním študentov, k dispozícii budú knižničné i ďalšie služby, ktoré študenti potrebujú k svojmu vzdelávaniu,“ potvrdil rektor UKF v Nitre prof. Libor Vozár.

V záujme kvalitného vzdelávania aj s ohľadom na pandemickú situáciu pokladáme výučbu v prezenčnej forme za najsprávnejšie rozhodnutie v tomto čase. Verím, že ak nie celý zimný semester, tak aspoň jeho podstatnú časť vydržíme vo vzdelávaní v prezenčnom móde,“ doplnil rektor.

Tak isto je UKF pripravená aj na variant v prípade zhoršenia epidemiologickej situácie. V tomto prípade je univerzita schopná promptne prejsť na dištančnú formu štúdia. Dekani fakúlt prijmú a zverejnia špecifické spresnenia tykajúce sa režimu, spôsobu a podmienok výučby.

Veríme vyjadreniam vedcov, že vakcinácia proti covid-19 je nanajvýš vhodným nástrojom na ochranu zdravia jednotlivca, preto by som všetkým tým, ktorým to zdravotný stav umožňuje, odporučil očkovanie,“ doplnil prof. Vozár.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X