Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Specialna_konferencia ukf.jpg
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Zdroj: ukf
8. marca 2019 ZaujímavostiKam na školu od NitraDen.skUKF Diskusia()

Univerzita Konštantína Filozofa sa zapojila do špeciálnej konferencií, kde okrem iného rozoberali aj problematiku detí v online zajatí

Nitrianska univerzita sa zúčastnila na špeciálno-pedagogickej konferencii v Partizánskom, presnejšie šlo o odborný tím Katedry pedagogiky Pedagogickej fakulty UKF v Nitre.

Konferencia sa zameriavala na nové trendy v diagnostike, terapii a intervencii detí v inklúzii a organizovaná bola Súkromným centrom pre deti a mládež Mirabilis. Súčasnou problematikou u detí je virtuálna realita, ktorá so sebou nesie isté riziká a problémy, preto boli témy zamerané na kyberšikanu a sexting a to vrámci príspevku Dieťa v online zajatí.

Súčasťou podujatia bola aj odborná diskusia so zástupcami Výskumného ústavu detskej psychológie a patopsychológie so sídlom v Bratislave, Úradu komisára pre deti, odborníkmi z Karlovej univerzity v Prahe, Univerzity Pavla Jozefa Šafárika v Košiciach, ako aj zástupcov školskej inšpekcie, súkromného sektora a zástupcov zo ZŠ, CŠPP a CPPPaP. Ambasádorkou inklúzie bola známa slovenská herečka Eva Pavlíková.

Vďaka študentke odboru špeciálna pedagogika a pedagogika osôb s poruchami učenia na PF UKF v Nitre a jej kolegom mohla byť celá konferencia tlmočená do posunkového jazyka. Spomínané študentky boli aj súčasťou organizačného tímu konferencie.

Aj na tejto konferencií bol splnený jeden z najdôležitejších aspektov univerzitného poslania, prepájala sa tu vedeckosť a prax, odbornosť a ľudskosť. Univerzita je vďačná všetkým účastníkom a špeciálne Katedre pedagogiky PF UKF v Nitre.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X