Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Otovorenie akademickeho roka ukf 12.jpg
ilustračné: Lucia Bihuncová, NitraDeň.sk
9. februára 2018 ZaujímavostiKam na školu od NitraDen.skSITA, © SITA 2018 Diskusia()

Univerzita Konštantína Filozofa otvorí vo štvrtok svoje brány uchádzačom o štúdium a verejnosti

Univerzita Konštantína Filozofa (UKF) v Nitre otvorí svoje brány uchádzačom o štúdium a verejnosti 15. februára. Záujemcovia budú mať dopoludnia možnosť prezrieť si priestory univerzity a oboznámiť sa s jej štruktúrou a aktivitami.

Všetkých päť fakúlt univerzity priblíži svoj systém výučby, podmienky prijímacieho konania a ukáže svoje výučbové, výskumné, technologické a knižničné priestory. Nádejní budúci študenti sa na Univerzitnom dni otvorených dverí tiež dozvedia, aké sú možnosti semestrálneho študijného pobytu v zahraničí a uplatnenia v praxi.

„Je zvykom umožniť záujemcom účasť na vyučovacom procese, to sú tzv. otvorené hodiny. Nebudú chýbať ani ukážky tých činností, ktoré absolvent bude robiť už v pracovnom procese, napríklad ukážky práce záchranárov, sestier, sociálnych pracovníkov a podobne,“ priblížila prorektorka UKF pre vzťahy s verejnosťou a sociálne veci Miroslava Líšková. Uchádzači o študijný program urgentná zdravotná starostlivosť budú môcť napríklad vidieť ukážky resuscitácie, pričom si ju budú môcť aj sami vyskúšať.

Ocenenia kvality

„Keď si pozrieme čísla, tak naša univerzita sa či už v kvalite, v ratingoch, v počtoch prihlášok stále pohybuje niekde na piatom – šiestom mieste na Slovensku a určite si nemyslím, že patríme k nejakým vidieckym školám,“ povedal rektor UKF Ľubomír Zelenický. UKF sa napríklad stala víťazom súťaže Národná cena za kvalitu 2017 v kategórii organizácie verejného sektora. V roku 2017 sa jej celkovo darilo v umiestňovaní v rôznych rebríčkoch kvality škôl. Spomedzi dvanástich hodnotených slovenských univerzít skončila na piatom mieste a v rebríčku najkvalitnejších univerzít regiónu rozvíjajúcej sa Európy a strednej Ázie EECA QS Rankings sa prvý raz ocitla medzi top 200 univerzitami spomedzi zhruba 2 900. Podľa rektora je za tým celý rad opatrení, ktoré v poslednom období prijali.

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X