Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Ukf hlavná budova
ilustračné: franophoto, © NitraDen.sk
22. februára 2017 Správy NitraIné správy z Nitry od NitraDen.skTS, © NitraDen.sk, iDen Media s.r.o.

Univerzita Konštantína Filozofa v Nitre udelí čestné tituly dvom zahraničným vedcom

Čestnú vedeckú hodnosť doctor honoris causa získa 2. marca na slávnostnej inaugurácii profesor z Torontskej univerzity Abrahim H. Khan a in memoriam významný pedagogický psychológ, ktorý pôsobil na Univerzite Karlovej v Prahe, Zdeněk Helus.

Abrahim Khan Univerzitu Konštantína Filozofa v Nitre prvýkrát navštívil v roku 2007 n apozvanie profesora Romana Králika z UKF. „Ich prvé kontakty viedli k intenzívnejšiemu výskumu S. Kirkegaarda v strednej Európe a k založeniu Stredoeurópskeho výskumného ústavu S. Kirkegaarda na pôde Katedry všeobecnej a aplikovanej etiky Filozofickej fakulty UKF v Nitre. Univerzita Konštantína Filozofa v Nitre sa mu rozhodla udeliť čestný titul doctor honoris causa za vedecké, akademické a pedagogické kvality, ako aj za osobný prínos pre rozvoj výskumu S. Kierkegaarda, jeho šírenie a prehlbovanie v našom akademickom a kultúrnom priestore,“ uviedla UKF v tlačovej správe.

Ocenený bude aj Zdeněk Helus, ktorý patrí k významným osobnostiam českej pedagogickej psychológie. Dlhodobo spolupracoval s vysokými školami a inštitúciami na Slovensku v rámci Československej akadémie vied a Československej pedagogickej spoločnosti.

„Profesor Helus ako významná osobnosť Univerzity Karlovej v širšom medzinárodnom kontexte až do svojej smrti 26. októbra 2016 ovplyvňoval prípravu učiteľov a ďalších pedagogických pracovníkov, s Pedagogickou fakultou UKF v Nitre bol v dlhodobom kontakte a spolupodieľal sa na kreovaní materiálov obsahovej prípravy budúcich učiteľov,“ uviedla UKF.

Slávnostná inaugurácia sa už tradične uskutoční v aule Univerzity Konštantína Filozofa 2 marca o 10. hodine, zúčastnia sa na nej významné osobnosti slovenského kultúrneho i spoločenského života.

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X