Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Tipy na články: [email protected] / 0918 378 828
Ukf hlavna4.jpeg
© NitraDen.sk
14. novembra 2017 Správy NitraIné od NitraDen.skSITA, © SITA 2017 Diskusia()

Univerzita Konštantína Filozofa je víťazom súťaže Národná cena za kvalitu 2017

Univerzita Konštantína Filozofa (UKF) sa stala víťazom súťaže Národná cena za kvalitu 2017 v kategórii organizácie verejného sektora. Informoval o tom v utorok rektor Ľubomír Zelenický.

Odovzdávanie cien bude v pondelok 20. novembra v Bratislave. Súťaž už po osemnásty raz vyhlásil Úrad pre normalizáciu, metrológiu a skúšobníctvo SR ako koordinátor štátnej politiky kvality. UKF sa do súťaže prihlásila prvýkrát. „Tešíme sa z tohto úspechu a je to pre nás nesmierne veľký záväzok,“ povedala prorektorka UKF pre ďalšie vzdelávanie a kvalitu Marcela Verešová.

UKF sa tento rok darí aj pri umiestňovaní v rôznych rebríčkoch kvality škôl. Spomedzi dvanástich hodnotených slovenských univerzít skončila na piatom mieste a v rebríčku najkvalitnejších univerzít regiónu rozvíjajúcej sa Európy a strednej Ázie EECA QS Rankings sa prvýkrát ocitla medzi top 200 univerzitami spomedzi zhruba 2 900. Podľa rektora Zelenického je za tým celý rad opatrení, ktoré v poslednom období prijali. „Začali sme tvrdo vyžadovať od zamestnancov, doktorandov, aby publikovali v zahraničných časopisoch, ktoré sú hodnotené. Počet publikácií nám rastie a to sa prejavuje v hodnotení,“ povedal.

Zamestnancov začali za publikovanie v zahraničných odborných časopisoch oceňovať nielen morálne, ale aj finančne. „Môžem povedať, že vlani sme na konci roka oceňovali 150 – 160 ľudí, tento rok už mám avizovaných približne 300 takýchto publikovaných článkov,“ doplnil rektor.

Univerzita tiež vo väčšej miere pozýva na svoju pôdu zahraničných lektorov a urobila aj zásadné zmeny v doktorandskom štúdiu. Doktorandov nasmerovala k účasti na zahraničných konferenciách a takisto musia publikovať v zahraničí. „Najprv sme sa báli, či sme to neprehnali, lebo od doktoranda, ktorý je vlastne študentom, očakávame, aby už počas štúdia mal takéto výstupy. Pred tromi – štyrmi rokmi sa to považovalo za nemožné, dnes doktorandi tieto kritériá plnia,“ podotkol Zelenický.

Odporúčané články

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:

Diskusia

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

OK

Používaním tejto stránky súhlasíte s ukladaním cookies. Viac info tu...

X