Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Tipy na články: [email protected]
Ukf titulka maps.jpg
Zdroj: www.google.sk
22. apríla 2019 Kam na školu od NitraDen.skUKF Diskusia()

Univerzita Konštantína Filozofa je v medzinárodnom hodnotení na 5. mieste najlepších škôl na Slovensku

Rebríček vedecko-výskumných inštitúcií SCImago Institutions Rankings (SIR) potvrdil stúpajúcu tendenciu tejto nitrianskej univerzity.

Univerzita Konštantína Filozofa v Nitre sa v tomto medzinárodnom rebríčku umiestnila na 5. mieste. Radí sa teda medzi najlepšie vysoké školy na Slovensku a zároveň obsadila aj 6. priečku najlepších inštitúcii na Slovensku. V oboch prípadoch ide, v porovnaní s minulým rokom, o posun o jednu priečku smerom nahor.

Rebríček tvorí približne 30-tisíc výskumných inštitúcií sveta a 14 slovenských univerzít. SCImago Institutions Rankings je rebríček, ktorý uskutočňuje spoločnosť SCIMAGO Lab v spolupráci so SCOPUS-om. Pri svojom hodnotení využíva niekoľko kritérií a indikátorov v 3 oblastiach: publikačné výstupy v databáze SCOPUS, publikačné výstupy databázy SCOPUS v procese transferu technológií a viditeľnosť webu inštitúcie.

Odporúčané články

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Diskusia

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X