Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Ukf poradenske centrum nitra mapy.jpg
2
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Zdroj: Poradenské centrum UKF www.google.com
5. decembra 2018 Podujatia a akcie Nitra od NitraDen.skUKF Diskusia()

Univerzita Konštantína Filozofa chce pomôcť ľuďom benefičnou akciou Vianočné posolstvo – darovať a byť obdarovaný

Fakulta sociálnych vied a zdravotníctva v spolupráci s Poradenským a servisným centrom Univerzity Konštantína Filozofa v Nitre organizuje dňa 10. decembra v priestoroch Univerzity Konštantína Filozofa na Triede A. Hlinku benefičnú akciu s názvom Vianočné posolstvo – darovať a byť obdarovaný.

Pôda univerzity sa stane miestom predvianočných stretnutí klientov zariadení sociálnych služieb, študentov a zamestnancov univerzity. Podujatie má niekoľkoročnú tradíciu a inšpiruje ľudí k uvažovaniu o dobrovoľníckej činnosti a k aktívnemu zapojeniu sa do pomoci pre tých, ktorí našu pomoc potrebujú.

V tomto roku pozvanie fakulty prijalo 10 zariadení sociálnych služieb najmä z Nitrianskeho kraja. V čase od 9.00 do 13.00 hod. si môžu návštevníci vybrať pre seba alebo svojich blízkych darček, ktorý vyrobili klienti týchto zariadení. V každom výrobku je čas, tvorivosť, spomienky a túžby ľudí, ktorí dni svojho života trávia mimo svojich rodín, v inštitucionalizovanej starostlivosti. Kúpou darčeka obdarujete nielen svojich blízkych, ale aj tvorcu, ktorému venujete svoju pozornosť, uznanie a tým oceníte jeho prácu.

Oživenie ducha Vianoc

Podujatie je skvelou predvianočnou príležitosťou ako posilniť ľudskú spolupatričnosť a dobročinnosť, preto univerzita pozýva nielen akademickú obec a zamestnancov UKF, ale aj verejnosť.

Fakulta sociálnych vied a zdravotníctva (FSVaZ) sa konštituovala ako v poradí štvrtá fakulta Univerzity Konštantína Filozofa v Nitre v roku 2001. Vznikla zoskupením pracovísk, ktoré sa na UKF venovali problematike sociálnych vied a jej korene siahajú do najstaršej histórie UKF. Zdravotnícke smery štúdia sa na fakulte začali rozvíjať od roku 2002.

Dsc_0699.jpg
UKF

Rozvoj pomáhajúcich profesií prostredníctvom vzdelávania a výskumných aktivít je základnou úlohou FSVaZ. Všetky pracoviská venujú pozornosť človeku. Človeku v najširšom možnom ponímaní – človeku ako individualite, človeku v jeho interpersonálnych vzťahoch, človeku v jeho sociálnej sieti, ale aj človeku v spoločenských kontextoch. Špecifickú pozornosť venujú človeku s problémami. Tomu, ktorý si vyžaduje starostlivosť odborníkov v oblasti zdravotníckej alebo sociálnej.

Fakulta sociálnych vied a zdravotníctva UKF v Nitre poskytuje vysokoškolské vzdelávanie v odboroch sociálnych a nelekárskych zdravotníckych vied a jej cieľom je pripraviť pre prax odborníkov a odborníčky pre sféru sociálnych, poradenských, výchovných a zdravotných služieb.

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X