Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Ukf_nr_3.jpg
Lucia Bihuncová, © NitraDen.sk
18. júla 2016 Správy NitraIné správy z Nitry od NitraDen.skSITA, © SITA 2016

Univerzita Konštantína Filozofa bude vzdelávať klientov domovov sociálnych služieb

Imatrikuláciou študentov v Komunitnom centre v Klasove sa dnes začalo prázdninové vzdelávanie klientov zariadení sociálnych služieb v Nitrianskom kraji. Vzdelávací projekt XXL Akadémia organizuje po štvrtý raz Univerzita Konštantína Filozofa v Nitre.

Tento rok bude akadémiu navštevovať 30 chlapcov a dievčat so špeciálnymi potrebami z viacerých domovov sociálnych služieb. „Univerzita chce projektom poukázať na to, že aj akademická pôda môže byť miestom pre aktivizáciu osôb s rôznym typom postihnutia,“ informovala Jana Krajčovičová z Univerzity Konštantína Filozofa.

Cieľom projektu je naučiť študentov zvládať činnosti každodenného života, lepšie ich pripraviť na praktický život v sociálnom zariadení a zároveň im pomôcť úspešne sa integrovať do spoločnosti. Aktivity vzdelávacieho projektu by mali viesť k ich väčšej samostatnosti.

Predmety sú rozdelené do viacerých tematických celkov – Rozumieme si aj bez slov, Fyzika a fyzikálne zákony okolo nás, Naše zvieratá, Matematika veselo a hravo, Športom ku zdraviu. Akadémiu ukončí 22. júla slávnostná promócia absolventov v Zariadení sociálnych služieb Kreatív Klasov.

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X