Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
UKF, Univerzita Konštantína Filozofa
ilustračné: franophoto, © NitraDen.sk
24. februára 2018 Správy NitraIné správy z Nitry od NitraDen.skUKF, © NitraDen.sk Diskusia()

Univerzita Konštantína Filozofa bude spolupracovať s vietnamskými školami, podpísali memorandum

Viaceré vzdelávacie inštitúcie majú záujem o spoluprácu s nitrianskou univerzitou. Vietnamská strana v tejto súvislosti podpísala memorandum o porozumení – medzi Filozofickou fakultou Univerzity Konštantína Filozofa v Nitre a Inštitútom filozofie Vietnamskej akadémie spoločenských vied.

Záujem o spoluprácu je vo viacerých oblastiach. Rokovania prebehli aj so zástupcami Akadémie žurnalizmu a komunikácie a Filozofickou fakultou Univerzity spoločenských a humanitných vied vo Vietname. Oblasti spolupráce sa týkajú spoločného organizovania konferencií, organizovania výskumných pobytov, preskúmania možností spoločných výskumných projektov a oboznámenia sa s výskumným potenciálom zamestnancov.

„Vietnamská strana v tejto súvislosti potvrdila záujem zo strany Ministerstva školstva Vietnamu o výskumné projekty orientované na analýzu transformácie spoločnosti z totalitnej na liberálno-demokratickú v prostredí Strednej a Východnej Európy s cieľom kritickej komparácie so súčasnými pokusmi o postupnú transformáciu vietnamskej spoločnosti a hľadania možných ‚inšpirácií‘ pre zúčastnené strany,“ uviedla UKF.

Možná spolupráca s ďalšími krajinami

Univerzita v súčasnosti pripravuje predbežný návrh harmonogramu spolupráce s vietnamskými inštitúciami. Predpokladá tiež, že kontakty s vietnamskými vzdelávacími inštitúciami by mohli byť mostom k spolupráci s ďalšími krajinami juhovýchodnej Ázie, najmä Čínou a Taiwanom.

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X