Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Ukf_nr_3.jpg
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Lucia Bihuncová, © NitraDen.sk
30. mája 2016 Správy NitraIné správy z Nitry od NitraDen.skSITA, © SITA 2016

UKF v Nitre zriadi poradenské a servisné centrum pre študentov

Centrum bude študentom poskytovať psychologické, kariérne, právne a ďalšie poradenstvo.

NITRA 30. mája – Univerzita Konštantína Filozofa (UKF) v Nitre plánuje zriadiť poradenské a servisné centrum pre študentov. Vzniknúť má v objekte pri študentskom domove na Dražovskej ceste. „V minulosti sa využíval sčasti na prednášky a ako reštaurácia. Myslíme si, že v našich priestoroch taká reštaurácia nemá opodstatnenie a chceme objekt využiť pre služby študentom,“ povedal pre agentúru SITA rektor UKF Ľubomír Zelenický.

Poradenské a servisné centrum univerzita vytvorí z vlastných peňazí. Fungovať by podľa rektora mohlo od začiatku roka 2017. Náklady budú známe až po vypracovaní projektovej dokumentácie, ktorá sa v súčasnosti pripravuje.

Takéto centrum zatiaľ na univerzite nie je. „Realizujeme podporu študentov, ale individuálne na jednotlivých pracoviskách fakúlt. Teraz to chceme sústrediť na jedno miesto a poskytovať študentom komplexné služby psychologického, kariérneho, právneho a ďalšieho poradenstva,“ hovorí Zelenický. Centrum bude mať jedného stáleho zamestnanca. Okrem toho tu budú služby poskytovať pracovníci z iných pracovísk univerzity.

UKF pripravuje aj ďalšiu investíciu. V súčasnosti začína stavať budovu pre laboratóriá Fakulty prírodných vied pri hlavnej budove na Triede Andreja Hlinku.

Minulý týždeň univerzita otvorila na Dražovskej ceste nový Pavilón hudby, ktorý bude slúžiť pre potreby Katedry hudby Pedagogickej fakulty UKF a tiež pre odborné disciplíny ďalších katedier.

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X