Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Prednostka Novorodeneckej kliniky v Nitre Alena ?uri¨ová s nechceným novorodencom, ktorého matka porodila doma. Hniezdo záchrany dnes otvorili v nitrianskej Fakultnej nemocnici. Verejný inkubátor, kde mô¸u matky odlo¸i? svoje nechcené deti, je umiestnený pri budove novorodeneckej kliniky. Cie?om projektu, ktorý zorganizovalo ob?ianske zdru¸enie ¦anca pre nechcených, je zabráni? vra¸dám nechcených batoliat.Foto: SITA/Mária Pietová
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Prednostka Novorodeneckej kliniky v Nitre Alena Ďurišová s nechceným novorodencom, ktorého matka porodila doma. Hniezdo záchrany dnes otvorili v nitrianskej Fakultnej nemocnici. Verejný inkubátor, kde môžu matky odložiť svoje nechcené deti, je umiestnený pri budove novorodeneckej kliniky. Cieľom projektu, ktorý zorganizovalo občianske združenie Šanca pre nechcených, je zabrániť vraždám nechcených batoliat. Foto: SITA/Mária Pietová
29. októbra 2013 Správy Nitra od NitraDen.skSITA, © SITA 2013 SITA/AP

UKF zatiaľ písomný návrh na odvolanie prednostky nedostala!

NITRA 29. októbra – Univerzita Konštantína Filozofa v Nitre zatiaľ písomný návrh na odvolanie prednostky Kliniky novorodencov, detí a dorastu zo strany Fakultnej nemocnice v Nitre nedostala. Ako povedal pre agentúru SITA rektor univerzity Libor Vozár, menovanie a odvolávanie prednostov kliník je v kompetencii dekanky Fakulty sociálnych vied a zdravotníctva.

„Podľa vnútorných predpisov našej univerzity dekanka menuje a odvoláva prednostov na návrh riaditeľa Fakultnej nemocnice v Nitre,“ povedal Vozár. Hovorkyňa rezortu zdravotníctva Zuzana Čižmáriková informovala o tom, že ministerka Zuzana Zvolenská požiadala dekanku o okamžité odvolanie prednostky Aleny Ďurišovej. S odvolaním na návrh ministerky zdravotníctva vnútorný predpis univerzity nepočíta.

„My sme v priamom vzťahu s riaditeľom nemocnice a konáme na jeho návrh. Viem, že sa ten návrh pripravuje,“ dodal Vozár. Dekanka bude podľa neho konať vtedy, keď nemocnica návrh doručí.

Riaditeľ nemocnice Jozef Valocký dnes vo svojom stanovisku napísal, že Ďurišovú kdnešnému dňu odvolal z funkcie námestníčky pre zdravotnú starostlivosť, o čom informoval Fakultu sociálnych vied azároveň požiadal dekanku o jej odvolanie z funkcie prednostky. Dôvodom je kauza zabielenia údajov v zdravotnej dokumentácii pacienta.

Ako Valocký uviedol, od Ďurišovej mal od začiatku klamlivú informáciu ojej postupe. „Po dôkladnom preverení azozbieraní všetkých údajov som zistil, že prednostka Alena Ďurišová ma od začiatku svojimi vyjadreniami klamala,“ povedal. Ďurišová dnes mobil nezdvíha.

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X