Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Pavilon hudby.jpg
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
zdroj: www.ukf.sk
11. mája 2016 Správy NitraIné správy z Nitry od NitraDen.sk© NitraDen.sk, iDen Media s.r.o.

UKF v Nitre otvorí Pavilón hudby. Ide o unikátny priestor v univerzitnom prostredí

Na Univerzite Konštantína Filozofa v Nitre pribudne priestor, ktorý otvorí študentom nové možnosti.

Vo štvrtok 26. mája o 10:00 h. bude slávnostné otvorenie nového Pavilónu hudby. Ten sa nachádza na Dražovskej ceste 4 v Nitre. Podľa slov univerzity ide o unikátny priestor v univerzitnom prostredí.

„V budove sa nachádzajú priestory na výučbu študijných programov Katedry hudby Pedagogickej fakulty UKF, ako aj pre odborné disciplíny vo viacerých pedagogických, umelecko-výchovných a humanitných odboroch akreditovaných na univerzite,“ informuje UKF prostredníctvom svojho webu.

V objekte, ktorý vybudovali v rokoch 2014 až 2015, je multifunkčná koncertná, divadelná a baletná sála. Nechýba ani zvukové laboratórium a súbor učební, ktoré budú slúžiť na prednášanie teoretických predmetov.

Pavilón hudby bol vybudovaný na základe celouniverzitného projektu pod názvom Rozvojom infraštruktúry k zlepšeniu podmienok vzdelávacieho procesu na UKF v Nitre. Univerzita naň dostala peniaze zo Štrukturálnych fondov Európskej únie, časť výstavby bola financovaná aj z vlastných zdrojov UKF.

Objekt poslúži ako reprezentatívny priestor nielen pre pedagogické účely, ale aj pre rozsiahlu umeleckú činnosť Katedry hudby a ďalších katedier univerzity. Na slávnostnom otvorení sa zúčastní rektor UKF v Nitre Ľubomír Zelenický ako aj ďalší predstavitelia univerzity.

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X