Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Ukf_nr_2.jpg
Lucia Bihuncová, © NitraDen.sk
8. júna 2016 Správy NitraIné správy z Nitry od NitraDen.skUKF, © NitraDen.sk, iDen Media s.r.o.

UKF v Nitre hrozilo, že nebude univerzitou. Ako dopadla?

Až piatim slovenským univerzitám hrozilo, že prídu o titul univerzita. Bola medzi nimi aj nitrianska UKF. V auguste minulého roka to oznámil vtedajší minister školstva Juraj Draxler.

Draxler v tom čase uviedol, že ak do roka od doručenia komplexnej akreditácie nepríde k náprave, hrozí odňatie titulu univerzita. Ako napokon Univerzita Konštantína Filozofa v Nitre dopadla?

„Dobre nastúpenú cestu Univerzity Konštantína Filozofa v Nitre potvrdila Akreditačná komisia schválením splnenia všetkých kritérií potrebných ku komplexnej akreditácii,“ uvádza UKF na svojom webe. UKF teda napokon zostáva univerzitnou vysokou školou, bolo jej to oznámené oficiálnym listom ministra školstva, vedy, výskumu a športu SR Petrom Plavčanom.

„Univerzita v súčasnosti ponúka všetky tri stupne štúdia – bakalárske, magisterské a doktorandské,“ informuje UKF prostredníctvom svojho webu.

„Štúdium sa realizuje na piatich fakultách (Fakulta prírodných vied, Fakulta sociálnych vied a zdravotníctva, Fakulta stredoeurópskych štúdií, Filozofická fakulta, Pedagogická fakulta) výlučne v akreditovaných študijných programoch, ktoré sa uskutočňujú v dennej alebo externej forme štúdia,“ dopĺňa univerzita.

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X