Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Ukf hlavná budova
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
ilustračné: franophoto, © NitraDen.sk
21. februára 2017 Správy NitraIné správy z Nitry od NitraDen.skSITA, © SITA 2017

UKF stavia laboratóriá, investícia dosiahne dva milióny eur

Univerzita Konštantína Filozofa (UKF) v Nitre stavia na Triede Andreja Hlinku laboratóriá pre Fakultu prírodných vied. Investícia dosiahne zhruba dva milióny eur, z toho takmer milión získala univerzita z ministerstva školstva a zvyšok poskytne z vlastných zdrojov.

„Firma, ktorá to stavia, je v predstihu a predpokladáme, že v septembri túto investíciu uvedieme do prevádzky. Momentálne sa ide súťažiť nábytok a laboratórne vybavenie,“ informoval rektor UKF Ľubomír Zelenický. Univerzita sem premiestni aj niektoré zariadenia, ktoré kúpila v rámci projektu výskumného centra AgroBioTech.

Laboratóriá budú určené pre biologické pracoviská a zamerané budú hlavne na genetiku rastlín a živočíchov. Slúžiť budú na výskum aj výučbu katedry botaniky a genetiky a katedry zoológie a a antropológie. „Ak chcete ponúkať študentom kvalitné študijné programy, tak to musí byť nutne prepojené na vedu. Priorita je, aby sme tam robili vedecký výskum, do ktorého sú zapojení aj študenti, hlavne doktorandi,“ uviedol Zelenický.

Budova má tri podlažia. Pôvodne mala byť o jedno vyššia, no z finančných dôvodov projekt okresali. Univerzita má vypracovanú projektovú štúdiu aj na ďalšie dve budovy v tomto areáli, no tie sú podľa rektora otázkou vzdialenejšej budúcnosti. V jednej by mali byť ďalšie laboratóriá a druhá má slúžiť pre katedry.

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X