Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
UKF
NitraDen.sk
19. apríla 2016 Správy NitraIné správy z Nitry od NitraDen.skUKF, © NitraDen.sk, iDen Media s.r.o.

UKF patrí medzi šesť najlepších slovenských univerzít, uvádza to rebríček URAP

Univerzita Konštantína Filozofa v Nitre sa umiestnila na šiestom mieste spomedzi slovenských univerzít.

Medzinárodný rankingový systém URAP od roku 2009 každoročne zverejňuje rebríček najlepších 2000 vysokých škôl sveta. Zostavuje ho Inštitút informatiky na Middle East Technical University v tureckej Ankare. Celkovo sa hodnotí 2500 škôl a výsledný rebríček predstavuje desať percent najvýkonnejších vysokých škôl sveta.

„Podľa aktuálneho hodnotenia rebríčka URAP 2015-2016 (University Ranking by Academic Performance) z februára 2016 je Univerzita Konštantína Filozofa v Nitre stále jednou zo šiestich najlepších slovenských vysokých škôl,“ uvádza webová stránka univerzity.

Toto hodnotenie vychádza z výsledkov, ktoré univerzity dosiahli v rokoch 2014 až 2015. „Medzi hlavné kritérium rebríčka URAP patrí počet vedeckých článkov kombinovaný s počtom citovania prác vedcov. Do úvahy sa berie aj vedecká produktivita a význam časopisov, v ktorých sú uverejnené vedecké štúdie a ich citovanosť,“ píše sa v tlačovej správe, ktorú vydala nitrianska UKF.

K ďalším kritériám, podľa ktorých sa školy hodnotia, patrí miera medzinárodnej spolupráce danej univerzity s inými zahraničnými univerzitami. To je vyjadrené celkovým počtom publikácií, ktoré vzniknú z tejto spolupráce.

UKF bola hodnotená v kategórii B a celkovo obsadila miesto 1853. Podstate lepšie sa umiestnili iné slovenské vysoké školy. V top rebríčku šiestich slovenských univerzít obsadila prvé miesto Univerzita Komenského v Bratislave (celkové 494. miesto, kategória A). Za ňou nasledujú Univerzita P. J. Šafárika v Košiciach (celkové 1003. miesto, kategória B+), Slovenská technická univerzita v Bratislave (celkové 1017. miesto, kategória B+) a Technická univerzita v Košiciach (celkové 1569. miesto, kategória B). Päticu najlepších slovenských vysokých škôl podľa rebríčka URAP uzatvára Slovenská zdravotnícka univerzita v Bratislave (celkové 1737. miesto, kategória B).

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X