Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Tipy na články: [email protected] / 0918 378 828
UKF, Univerzita Konštantína Filozofa
ilustračné: franophoto, © NitraDen.sk
2. novembra 2017 Zaujímavosti od NitraDen.skTS, © NitraDen.sk Diskusia()

UKF dosiahla nečakaný úspech, je v zozname TOP 200 univerzít v Európe a strednej Ázii

Univerzita Konštantína Filozofa (UKF) saocitla medzi najkvalitnejšími univerzitami regiónu rozvíjajúcej sa Európy a strednej Ázie, známom ako EECA QS Rankings. Rebríček pred časom zverejnila britská spoločnosť pre vzdelávacie a kariérne poradenstvo Quacquarelli Symonds.

Z celkového počtu 2 900 univerzít v sledovanom regióne sa do prvého kola hodnotení dostali 2 500 a do užšieho výberu postúpilo 2 000 univerzít. V zmysle metodiky EECA QS Rankings sa ďalej hodnotilo len prvých 200 top univerzít. UKF v Nitre sa v prvej dvestovke najlepších univerzít sledovaného regiónu presadila prvýkrát. Medzi prvými 200 najlepšie hodnotenými univerzitami sa umiestnilo ďalších 5 slovenských univerzít. Celý rebríček nájdete TU.

EECA QS Rankings je špeciálne hodnotenie špičkových univerzít v rozvíjajúcej sa Európe a strednej Ázii, publikované od roku 2014. Metodiku hodnotenia tvoria jednak globálne indikátory, ako napríklad status a reputácia akademickej obce, pomer pedagogických a vedeckovýskumných pracovníkov k počtu študentov, počet vedeckých publikácií a citácií indexovaných v databáze Scopus a pod., ale berú sa do úvahy aj merania pôsobnosti inštitúcie v danom regióne, a to podľa špeciálne vytvorených meraní pre daný región.

Odporúčané články

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:

Diskusia

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

OK

Používaním tejto stránky súhlasíte s ukladaním cookies. Viac info tu...

X