Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
UKF, Univerzita Konštantína Filozofa
ilustračné: franophoto, © NitraDen.sk
2. novembra 2017 Zaujímavosti od NitraDen.skTS, © NitraDen.sk Diskusia()

UKF dosiahla nečakaný úspech, je v zozname TOP 200 univerzít v Európe a strednej Ázii

Univerzita Konštantína Filozofa (UKF) saocitla medzi najkvalitnejšími univerzitami regiónu rozvíjajúcej sa Európy a strednej Ázie, známom ako EECA QS Rankings. Rebríček pred časom zverejnila britská spoločnosť pre vzdelávacie a kariérne poradenstvo Quacquarelli Symonds.

Z celkového počtu 2 900 univerzít v sledovanom regióne sa do prvého kola hodnotení dostali 2 500 a do užšieho výberu postúpilo 2 000 univerzít. V zmysle metodiky EECA QS Rankings sa ďalej hodnotilo len prvých 200 top univerzít. UKF v Nitre sa v prvej dvestovke najlepších univerzít sledovaného regiónu presadila prvýkrát. Medzi prvými 200 najlepšie hodnotenými univerzitami sa umiestnilo ďalších 5 slovenských univerzít. Celý rebríček nájdete TU.

EECA QS Rankings je špeciálne hodnotenie špičkových univerzít v rozvíjajúcej sa Európe a strednej Ázii, publikované od roku 2014. Metodiku hodnotenia tvoria jednak globálne indikátory, ako napríklad status a reputácia akademickej obce, pomer pedagogických a vedeckovýskumných pracovníkov k počtu študentov, počet vedeckých publikácií a citácií indexovaných v databáze Scopus a pod., ale berú sa do úvahy aj merania pôsobnosti inštitúcie v danom regióne, a to podľa špeciálne vytvorených meraní pre daný región.

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X