Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
ILUSTRAÈNÉ: Jeseò
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
ILUSTRAÈNÁ SNÍMKA - ¼udia zbierajú opadané gaštany v sade Janka Kráľa v Bratislave. Bratislava, 15. október 2011. Foto: SITA/Jozef Jakubèo
7. septembra 2013 ZaujímavostiSpoznávaj kraj od NitraDen.skSITA, © SITA 2013 Ilustračné: SITA/AP

Turistov chcú prilákať jesennou kampaňou Gaštanová Nitra!

Návštevníci budú môcť ochutnať nitriansku medovinu v 300-ročnej pivnici, gaštanové delikatesy priamo z výroby či gaštanové obedové menu

NITRA 7. septembra – Nitrianska organizácia cestovného ruchu bude na jeseň lákať turistov kampaňou Gaštanová Nitra. Od mája ponúkala zážitkové balíčky s názvom Jahodová Nitra, teraz ich vystriedajú Gaštanové víkendy. V rámci nich sa obyvatelia a návštevníci mesta budú môcť vybrať po stopách nitrianskych legiend po Hornom sDolnom meste sveľkomoravským kniežaťom. Rozpovie im príbeh turistického chodníka, ktorý sa tiahne až k romantickým zrúcaninám hradu Gýmeš, kde sa nachádza gaštan jedlý. Ten sa do oblasti dostal zásluhou Forgáčovcov zhradu Gýmeš. „Tak bola údajne vpolovici 13. storočia založená najstaršia gaštanica pri Nitre. Vďaka aklimatizácii gaštana jedlého vdubovo- hrabovom lese dnes pod Gýmešom rastú stromy staré viac ako 300 rokov avyrábajú sa tu tie najlahodnejšie gaštanové pochúťky,“ povedala Dana Póčiková z Nitrianskej organizácie cestovného ruchu.

Okrem tajuplných príbehov budú môcť turisti ochutnať aj nitriansku medovinu v300-ročnej pivnici, gaštanové delikatesy priamo z výroby či gaštanové obedové menu. Vo večerných hodinách sa budú môcť vybrať buď na tanečnú party, divadelné predstavenie, do kina, alebo do autokina. Súčasťou gaštanových zážitkových balíčkov bude 14. septembra aj návšteva Kostola svätého Juraja vKostoľanoch pod Tríbečom, v dňoch 27. až 29. septembra to bude účasť na oslavách Svetového dňa cestovného ruchu amedzinárodnom festivale Divadelná Nitra. Šarkaniáda na Kalvárii bude súčasťou programu 12. októbra a potravinársky festival Zoborské slávnosti na Agrokomplexe 23. až 26. októbra. V dňoch 8. a 9. novembra bude Nitriansky vínny festival vhradných pivniciach, tohtoročnou témou bude Slovensko verzus Toskánsko.

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X