4
Sprava: Ján Vlasko hráč Trnavy a Matúš Kuník hráč Nitry v súboji o loptu. Foto: SITA
11. septembra 2017 Šport NitraFutbal od NitraDen.skSITA, © SITA 2017

Trnava v závere otočila s Nitrou, vyhrala 2:1

Spartak Trnava na vlastnom ihrisku zdolal nováčika FC Nitra 2:1 v nedeľňajšom stretnutí 7. kola slovenskej futbalovej Fortuna ligy. Diváci si na gól museli počať až do druhého polčasu.

V 77. minúte poslal hostí do vedenia striedajúci Andrej Ivančík. Nitra však napokon nezískala ani bod. Najprv v 81. min vyrovnal Tomáš Brigant, ktorý bol na ihrisku len necelé dve minúty a domáci rozhodli v nadstavenom čase gólom Ivana Hladíka. V tom čase už nebol na trávniku hosťujúci Ján Chovanec, ktorý bezprostredne pred zásahom Hladíka putoval po druhej žltej a následne červenej karte do šatne. Nitra utrpela prvú prehru v sezóne, stále však vedie ligovú tabuľku o bod pred Slovanom Bratislava, Trnava sa posunula na tretiu priečku.

Sprava: Marvin Egho z Trnavy a Macdonald Niba z Nitry. Foto: SITA

Futbal – Fortuna liga 2017/2018 – 7. kolo – nedeľa:

FC Spartak Trnava – FC Nitra 2:1 (0:0)

Góly: 81. Brigant, 90.+ Hladík – 77. Ivančík, ŽK: 26. Čonka, 39. Lukič, 44. Pehlivan – 15. Šimončič, 18. Niba, 44. Ján Chovanec, 73. Kuník, ČK: 90.+ Ján Chovanec (Nitra) po druhej ŽK, rozhodovali: Kružliak – Slyško, Mókoš, 5 932 divákov

Zľava: Miloš ŠŠimončič z Nitry, Kubilay Türk Yilmaz z Trnavy a Macdonald Niba z Nitry. Foto: SITA

Zostavy:

Trnava: Vantruba – Lukič (46. Jirka), Hladík, Godál, Čonka – A. Sloboda, Pehlivan – A. Kadlec, Vlasko (66. K. Yilmaz), Čanturišvili (80. Brigant) – Egho
Nitra: Hroššo – Kuník, R. Križan, Niba, Ján Chovanec – Šimončič – Charizopulos (72. A. Fábry), T. Kóňa – R. Valenta (57. Ivančík), Balaj, Steinhübel (82. Machovec)