Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Titulka nitra.jpg
8
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu

TOP 5 najobľúbenejších miest v Nitre, kde radi trávime voľný čas

Každý občas potrebuje vypnúť a oddýchnuť si od každodenných povinností. Práve vtedy, keď nám je najhoršie, ideme na tieto miesta a oddýchneme si. Obyvatelia Nitry radi trávia voľný čas na týchto miestach. Sú to oblasti pre každého milovníka oddychu a zároveň Nitry ako takej. Dokonca môžeme zhodnotiť, že sú to povinné miesta na navštívenie pre každého poriadneho Nitrana.

Pešia zóna

Na pešej zóne vždy bolo epicentrum diania. Konajú sa tu rôzne podujatia a oslavujú rôzne sviatky. Ľudia sa radi len tak prejdú dennou i nočnou pešou zónou a vždy sa tu dá niečo nové objaviť. Pozorovať historické centrum, budovy a nasávať atmosféru nabitú energiou minulosti miesiacou sa s prítomnosťou. Sú tu rozmiestnené nielen historické pamiatky, ale aj umelecké diela inšpirované históriou.

Pesia zona nr 1.jpg
www.nitra.eu

Nitriansky hrad

Táto pýcha mesta má neustále čo ponúknuť. Katedrálny chrám a veža, diecézne múzeum, gotická priekopa i nenahraditeľný výhľad môžete vidieť stokrát a zakaždým niečo nové objavíte. Historické pamiatky, ktoré hrad ponúka k nahliadnutiu by mal poznať každý hrdý Nitran(čan). Nie tak dávno tu pribudla aj nová reštaurácia s očarujúcim výhľadom, ktorá síce nie každého očarila, ale hlavne v letných mesiacoch ponúka príjemné posedenie s osviežením.

Nitra hrad
www.nitrianskyhrad.sk

Park v Botanickej záhrade

Je prístupná každému v zimnom období do 15. hodiny a v letnom až do 18. hodiny. Okrem oddychu a relaxu v tichu prírody uprostred mesta, sa tu môžete čo-to naučiť o rastlinách. Nachádzajú sa tu rastliny tropických i subtropických druhov v zastúpení rastlín mierneho pásma, domácej flóry, okrasnej zelene a úžitkových rastlín. Oddychovať na tomto čarovnom mieste môžete prechádzkou po priestrannom parku, popri jazierku, ale tiež aj posedieť si na pníkoch či lavičkách.

Botanicka zahrada nitra uniag.jpg
uniag.sk

Park sihoť

V letných mesiacoch ožíva tento park asi najviac. Otvoria sa terasy a vytvoria sa oddychové zóny, kde sa človek môže osviežiť limonádou či dobrým čapovaným pivom. Vychutnávať pokoj a čaro prírody sa dá na lavičkách, hojdacích kreslách alebo dekách, ktoré si rozložíte. Park je priestranný, ľudia si sem chodia aj zabehať. Tento park obľubujú aj mamičky s deťmi, ktoré tu môžu tráviť čas so svojimi ratolesťami prechádzaním alebo šantením na rôznych preliezačkách. V blízkosti sa nachádza aj kúpalisko, ktoré je v letných horúčavách na nezaplatenie.

Sihot 1.jpg
www.nitra.eu

Nitrianska pyramída

Často sa mylne označuje za vrchol Zobora. Hoci to tak nie je, ponúka návštevníkom nezabudnuteľný výhľad na Nitru, zoborské vinohrady i okolie. V prípade veľmi dobrých podmienok je odtiaľto vidieť Malé Karpaty s veľmi známym vysielačom Kamzík alebo dokonca aj vrcholky rakúskych Álp v oblasti Schneebergu, čo je vzdušnou čiarou vyše 200 km. Máloktoré mesto poskytne svojim obyvateľom taký výhľad ako v Nitre z Pyramídy. Pod vrcholom sa na jednej strane nachádzajú i cvičné horolezecké terény, ktoré si horolezci pomenovali priliehavými menami, napríklad Malá veža, Okno či Čierna brána. Na vrchole Pyramídy sa nachádza aj jedna z historických pamiatok, a to torzo jedného zo siedmych miléniových pomníkov.

Pyramida 1.jpg
www.nitra.eu

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X