Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Komunitná záhrada, žiaci
ilustračné: SITA
4. mája 2019 Správy NitraOznamy a dôležité informácie od NitraDen.skTS NitraDeň.sk Diskusia()

Tieto projekty aktivistov v grantovom projekte Mením Moje Mesto 2019 ste si vybrali v hlasovaní

Nitra už niekoľko dní pozná najlepšie projekty navrhnuté aktivistami v grantovom projekte Mením Moje Mesto 2019.

Vďaka grantovému projektu sa v Nitre budete môcť priblížiť k exotickým zvieratám. Uprostred mesta, vo Viváriu Botanickej záhrady Slovenskej poľnohospodárskej univerzity, si budete môcť pohladkať korytnačku, zažiť kŕmenie kajmana alebo pozrieť si zblízka, ako žijú hady. „Náš projekt je určený v prvom rade pre deti na základnej škole. Vzdelávaním formou zážitku a ukážkami priameho kontaktu so zvieratami chceme deťom priblížiť, ako funguje svet fauny a príroda ako celok,“ povedal šéf vivária Róbert Kirchner. Podľa autorov tohto projektu sa deti lepšie naučia detaily o zvieratách, keď s nimi prídu do priame kontaktu.

Okrem projektu vivária uspelo v programe Mením Moje Mesto ďalších 20 projektov. Dokopy 80-tisíc eur bude rozdelených medzi projekty zamerané na charitatívne, športové a kultúrne podujatia. Jedným z projektov je aj Medzinárodný deň detí v parku na Sihoti a charitatívna športová exhibícia na FC Nitra. V parku budú rôzne atrakcie a koncerty pre deti, ktoré môžu získať rôzne ceny. Zhodnotenie gastronomických zariadení v meste je taktiež zaujímavý víťazný projekt, ktorý sa zameriava na život v centre mesta. V projekte ide o vytvorenie databázy podnikov pešej zóny, čím vznikne užitočný sprievodca pre obyvateľov aj turistov.

Štatisticky bolo najviac víťazných projektov z oblasti športu a verejných priestranstiev,“ povedala Eva Vargová z nadácie. Vedenie mesta ocenilo obrovský záujem o rozvoj mesta, ktorý prejavili zástupcovia všetkých projektov. „Pre nás je dôležité, aby obyvatelia Nitry v meste aj žili a podieľali sa na tom, čo sa u nás v meste deje. Premýšľame, že by sme niektoré veľmi dobré projekty, ktoré neboli vybraté, podporili aj bez tohto grantového programu,“ povedal primátor. Grantový program financuje mesto Nitra z participatívneho rozpočtu. Program je realizovaný v spolupráci s Nitrianskou komunitnou nadáciou. Všetky víťazné grantové programy s informáciami o nich nájdete aj na tejto stránke.

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X