Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Hrad nr legenda o zrade.jpg
Foto: www.google.com
10. decembra 2019 Podujatia a akcie Nitra od NitraDen.sk Diskusia()

Takýto vás čaká program počas adventu na Nitrianskom hrade

Nitriansky hrad prináša adventné trhy so stánkami v Gotickej priekope, ohrádku s ovečkami, výstavu vzácnych betlehemov aj koncerty.

Na Nitrianskom hrade začína bohatý adventný program v piatok 13. decembra o 10.00 hod. Pre veľkých aj malých otvoria v Gotickej priekope Farmu sv. Vendelína. Bude tu zriadená ohrádka s ovečkami, ktoré budú môcť záujemcovia kŕmiť dobrotami z košíka. Návštevníci budú môcť obdivovať výstavu vzácnych betlehemov zo zbierok Slovenského národného múzea – Historického múzea na Bratislavskom hrade a to od 16.00 hod.

Návštevníci môžu vystúpiť na zrekonštruovanú ochodzu hradby a pokochať sa výhľadom na Nitru alebo ochutnať adventné pochúťky vo Vazulovej veži. Vazulova veža bude sprístupnená od pondelka do piatka v čase od 15.00 do 20.00 a v sobotu a nedeľu od 10.00 do 20.00 hod. Stánky počas víkendu nájdete aj v Gotickej priekope a na ďalších predajných miestach v areáli hradu.

Špeciálne prehliadky

Špeciálnym bodom programu je Adventné sprevádzanie nitrianskym hradom s výstupom na vežu, ktoré sa bude konať cez víkendy 14. až 15. a 20. až 21. decembra v čase od 10.00 do 20.00 hod. Návštevníkov budú hradní sprievodcovia zoznamovať so svätcami adventného obdobia, porozprávajú o jednotlivých betlehemoch a vystúpia na vežu katedrály, kde na nich bude čakať malá odmena.

Od piatku 13. do nedele 22. decembra sa budú v Katedrále sv. Emeráma konať Duchovné rozhovory a to v čase od 16.00 do 18.00 hod. Adventné stíšenie sa, duchovné rozhovory v chráme i možnosť prijatia sviatosti zmierenia v predvianočnom čase plnom milosti.

Pre milovníkov vína bude k dispozícií Adventná ochutnávka vín v hradnej pivnici spojená s vianočným pečením. Tá sa uskutoční 14. decembra od 10.00 do 20.00 v Hradnej pivnici. Hradná pivnica pod biskupským palácom bude otvorená spolu s kuchynkou, v ktorej sa bude piecť tradičné vianočné pečivo. Najlepší vinári regiónu ponúknu to najchutnejšie zo svojich pivníc.

Koncerty aj koledníci

Počas tretej adventnej nedele 15. decembra sa uskutoční Vyslanie koledníkov dobrej noviny a to od 11.00 do 13.00 v Katedrále sv. Emeráma. Svätá omša spojená s požehnaním a vyslaním koledníkov Dobrej noviny do celej Nitrianskej diecézy. Koledníci vystúpia s programom v Gotickej priekope o 13.00 h.

V pondelok 15. decembra si vypočujete adventné diela svetoznámych skladateľov v podaní organistu Vladimíra Kopca. Kultúrny program si pripravili aj žiaci a pedagógovia Spojenej katolíckej školy v Nitre, ale aj spevácky zbor Nitria.

Počas doby konania adventných podujatí sa bude v kaplnke Baziliky sv. Emeráma budovať vzácny betlehem. Toto nadrozmerné dielo sa každý deň rozrastie o niektorú z postáv. Jasličky s Ježiškom pribudnú až na Vianoce, po polnočnej svätej omši, ktorá bude na Štedrý deň, 24. decembra, o 22.00 hod.

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X