Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Zakladna skola nabrezie mladeze maps.google.sk_.jpg
Foto: ilustračné, maps.google.sk
27. marca 2019 Správy NitraOznamy a dôležité informácie od NitraDen.skTS NitraDeň.sk Diskusia()

Takmer 20 materských a základných škôl bude mať nových riaditeľov

Výber nového riaditeľa školy je náročný a dôležitý proces, zúčastniť sa ho môže aj štátna školská inšpekcia.

Presné termíny výberových konaní aj jasné požiadavky na kandidátov mesto zverejní na mestskom webe, keď budú aktuálne. Záujemcovia o pozíciu riaditeľa školských aj predškolských zariadení musia spĺňať isté kvalifikačné predpoklady. Okrem iných sú to napríklad prvá atestácia, či podmienky dĺžky pedagogickej činnosti. Uchádzači o túto pozíciu prezentujú na výberovom konaní koncepciu rozvoja školy a v následnej diskusií musia odpovedať na otázky výberovej komisie.

Zo školského zákona vyplýva povinnosť každej školy, mať zriadenú radu školy. V rade školy sa nachádza niekoľko zvolených zástupcov pracovníkov školy, ako učitelia aj nepedagogickí pracovníci, rodičov a delegovaných členov za zriaďovateľa.

Na výberové konanie na riaditeľa sú pozývaní aj zástupcovia štátnej školskej inšpekcie a okresného úradu odboru školstva. Návrh na nového riaditeľa predkladá primátorovi príslušná rada školy,“ dopĺňa postup po vybratí riaditeľa, vedúca odboru školstva, mládeže a športu Mária Orságová.

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X