BOX: Majstrovstvá Slovenska
1
3. decembra 2018 Šport NitraBox od NitraDen.skSITA Diskusia()

Takéto sú výsledky majstrovstiev Slovenska v boxe v Nitre. Súťažilo sa v 8 kategóriách

Na majstrovstvách Slovenska v boxe (30. 11. – 2. 12.) v Nitre sa v ôsmich hodnotených kategóriách mužov tešili z titulu pästiari z piatich oddielov.

Najúspešnejší boli s tromi prvenstvami členovia ŠKP Bratislava, národnými šampiónmi sa stali favorizovaní borci Michal Takács v kategórii do 64 kg, Tomáš Zöld do 69 kg a Matúš Strnisko do 81 kg. Za KO Box Club Galanta vystúpili na najvyšší stupienok Viliam Tankó do 60 kg a Andrej Csemez do 75 kg. Celkový primát do 56 kg si vybojoval Marcel Oláh (TP Galanta), do 91 kg triumfoval Erik Tlkanec (Bratislavská boxerňa) a v najťažšej kategórii nad 91 kg zvíťazil Givi Mikeladze (BC Legend Bratislava).

Nesúťažilo sa len v hmotnosti do 52 kg. Prvenstvá z M-SR 2017 v Galante obhájili v nedeľu 2. decembra v ŠH Olympia v Nitre Tankó (ten však vyhral vlani do 56 kg, teraz v „šesťdesiatke„), Takács (minulý rok triumfoval do 60 kg, teraz o váhu vyššie – do 64 kg), Zöld, Strnisko a Tlkanec. Na národnom šampionáte sa predstavili aj j medailisti z nedávnych otvorených majstrovstiev Európskej únie v španielskom Valladolide – držiteľ zlata Andrej Csemez (do 75 kg) a bronzový Matúš Strnisko (do 81 kg), obaja bez problémov triumfovali na M-SR.

Som veľmi rád, že tento šampionát prilákal ľudí a športová hala v Nitre bola dnes plná do posledného miesta. Oproti minulým rokom diváci mohli vidieť vo finále viac jednoznačných triumfov, v ktorých dominovali predovšetkým stabilní reprezentanti. Až štyri súboje sa skončili pred časovým limitom. Pre zranenie chýbal Dávid Michálek. Za najtechnickejšieho boxera vyhlásili Tomáša Zölda, za najbojovnejšieho Petra Tokoša, obaja štartovali v kategórii do 69 kg,“ informoval tréner slovenskej mužskej reprezentácie v boxe Pavol Hlavačka.

Z obhajcov minuloročného primátu pod Zoborom neštartovali Peter Kontár (ŠKP Bratislava, vlani zvíťazil v kategórii do 52 kg), Michael Ballai (ŠKP Bratislava, do 75 kg) ani Marián Michalec (BC Ružinov, nad 91 kg).

• do 91 kg: Erik Tlkanec (Bratislavská boxerňa) – Matej Ďatko (BC Veľké Kozmálovce) – Tlkanec vyhral r.s.c. v 2. kole;
  • nad 91 kg: Givi Mikeladze (BC Legend Bratislava) – Adam Fabiánek (BBC Devínska Nová Ves) – Mikeladze vyhral r.s.c. v 3. kole.