Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Galeria foyer stare divadlo karola spisaka nitra.jpg
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Zdroj: SDN
14. februára 2019 Podujatia a akcie Nitra od NitraDen.skTS NitraDeň.sk Diskusia()

Svoju najnovšiu výstavu predstaví grafický dizajnér Richard Otott v priestoroch Starého divadla Karola Spišáka

Staré divadlo Karola Spišáka v Nitre, v Galérii Foyer, predstaví nitrianskej verejnosti svoju tvorbu grafický dizajnér Richard Otott.

Autor je absolventom Univerzity Konštantína Filozofa v Nitre a je o ňom známe, že jedným zo základných stavebných prvkov grafického dizajnu je piktogram. Práve prostredníctvom piktogramov sa rozhodol autor prezentovať.

Piktogram je znak zastupujúci označovaný objekt, dej, činnosť, miesto či udalosť pomocou ilustrácie, ktorá sa podobá na to čo vyjadruje. Piktogram je schematický obraz, ktorý zachytáva obsah oznámenia a nemá konkrétnu zvukovú podobu. Je zrozumiteľný bez znalosti jazyka, rovnako ako napríklad dopravné značenia.

Výstava grafického dizajnéra Richarda Ototta pozostáva z troch cyklov. Prvý cyklus je venovaný Babylonskej veži, tá je aj akýmsi leitmotívom jeho tvorby, nakoľko sa k nej vždy vracia s určitým časovým odstupom. Druhú časť prezentácie cyklu autora tvoria štyri nové obrazy, ktoré sú venované jeho obľúbeným hudobným interpretom. A  tretí cyklus výstavy prezentujú dva obrazy venované jeho deťom. Vznikli ako autorov piktogramový zápisník. V ňom zaznamenáva dôležité momenty života konkrétneho dieťaťa z jeho osobného, umeleckého autorského pohľadu.

Piktogram sa stal neoddeliteľnou súčasťou života v zmysle orientácie. Piktogramom rozumie každý, je to samostatná časť neverbálnej komunikácie. Piktogramy upozorňujú v rámci neverbálnej komunikácie na dôležité momenty v rámci ochrany života i ochrany zdravia v predvídaní neprevídateľných momentov a udalostí. Piktogram je vlastne akýmsi určovateľom kritérií ohľaduplnosti v medziľudskej komunikácii. Richard Otott vystavuje od roku 2010 a výstava Babylon je v jeho prezentácii tvorby ôsmou v poradí. Žije, tvorí a pracuje v Nitre.

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X