Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Hrad jarny zelen udrzba kosenie.jpg
Zdroj. Foto ilustračné: Mesto Nitra
17. septembra 2019 Spoznaj svoje mesto od NitraDen.skMesto Nitra Diskusia()

Svetový deň cestovného ruchu v znamení siedmich pahorkov

V Nitre to koncom septembra poriadne ožije. Obyvatelia mesta aj návštevníci sa môžu tešiť na bohatý program v znamení siedmich pahorkov. 

Mesto Nitra v spolupráci s Katedrou manažmentu kultúry a turizmu FF UKF v Nitre a Nitrianskou organizáciou cestovného ruchu usporadúva už po 14. raz podujatie s názvom Svetový deň cestovného ruchu. Témou tohtoročných osláv je „Nitra na siedmich pahorkoch“.

Panorámu Nitry tvorí sedem pahorkov, v rámci ktorých sa týči vrch Zobor, Nitriansky hrad, Vŕšok, Kalvária, Borina a dražovský kopec spolu s Martinským vrchom. Tento rok sa bude podujatie konať v dňoch 27. až 30. septembra, pričom sa vzájomne prepája s Dňami európskeho kultúrneho dedičstva a festivalom Divadelná Nitra. 

Bohatý program

Program začína v piatok 27. septembra, na Svätoplukovom námestí a pešej zóne, tvorivými dielňami pre deti. Záujemcovia si budú môcť roztočiť aj Koleso šťastia. V rámci sprievodného programu Divadelnej Nitry bude predstavená výstava Nitra na siedmich pahorkoch a rovnomenná mobilná aplikácia. Výstave predchádza fotosúťaž. Od 27. septembra budú mať, nielen, návštevníci Nitry možnosť zorientovať sa a získať viac informácií o siedmich pahorkoch, prostredníctvom mobilnej aplikácie.

Téma je zakomponovaná aj do cykloprehliadky, ktorá je pripravená na sobotu 28. septembra o 13.00 hod. So sprievodcom sa na bicykloch preveziete po niektorých zo siedmich pahorkov. O 14.30 hodine je pripravené sprevádzanie po Zoborskom kláštore, novinkou tohtoročnej sezóny je virtuálna prehliadka, ktorá priblíži prostredníctvom aplikácie príbytok mnícha a prenesie návštevníkov v čase. Súčasťou programu sú aj hry, spev a tance s detským folklórnym súborom Zbežanček.

Umenie aj prednášky

Program pokračuje aj v nedeľu 29. septembra. O 15.00 hod. je v rámci festivalu Divadelná Nitra pripravená  prehliadka Aj toto je umenie, o 16.15 hod. začína predstavenie pre deti Sofia z predmestia. V rámci osláv bude patriť pondelok 30. septembra cestovateľským prednáškam v študentskom domove UKF v Nitre, na Slančíkovej ulici.

Vo večerných hodinách sa v Synagóge predstaví Mladé divadlo a na Svätoplukovom námestí Nové divadlo s predstavením Kúpalisko. Počas mesiaca september premáva aj Turistický vláčik Nitra, ktorý v sobotu a nedeľu odvezie záujemcov, okrem tradičného okruhu mestom, aj na Zoborský kláštor.

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X