Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
jaguar, landrover
ilustračné: SITA/AP
2. februára 2016 Správy NitraIné správy z Nitry od NitraDen.skSITA, © SITA 2015

V súvislosti s výstavbou stavebného parku sa začali ďalšie stavebné konania

Práce na prípravu strategického parku sa začali už pred pár mesiacmi. Okresný úrad Nitra na svojej internetovej stránke zverejnil verejné vyhlášky o začatí nových stavebných konaní, ktoré sa týkajú výstavby a rozšírenia plynovodných sietí a budovania elektrických sietí.

„Vzhľadom na skutočnosť, že stavebnému úradu sú dobre známe pomery staveniska a žiadosť poskytuje dostatočný podklad pre posúdenie navrhovanej stavby, stavebný úrad upúšťa od miestneho zisťovania a od ústneho pojednávania,“ píše sa vo vyhláške.

Dcérska spoločnosť ministerstva hospodárstva MH Invest zastúpená spoločnosťou PROMT, s. r. o., Martin požiadala v polovici decembra o vydanie stavebného a súčasne vodoprávneho povolenia na výstavbu dočasných inžinierskych sietí strategického parku Nitra. Vybuduje verejnú kanalizáciu a verejný vodovod mimo zastavaného územia mesta Nitra a obce Lužianky. „Stavby budú zriadené za účelom zásobovania areálu staveniska priemyselného parku v Nitre pitnou vodou, ako aj odvádzania splaškových komunálnych vôd a vôd z povrchového odtoku,“ píše sa vo vyhláške zverejnenej 25. januára.

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X