Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Ukf univerzita konstantina filozofa logo.jpg
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Zdroj: www.ukf.sk
15. mája 2019 Zaujímavosti od NitraDen.skUKF Diskusia()

Súťaž o návrh loga UKF k 60. výročiu má víťaza a je ním bývalý absolvent univerzity

V marci bola vyhlásená súťaž Univerzity Konštantína Filozofa (UKF) o návrh loga k významnému jubileu vysokoškolského vzdelávania na univerzite.

V budúcom akademickom roku si univerzita pripomína jubileum, presnejšie 60. výročie vysokoškolského vzdelávania. Z tohto dôvodu bola v marci vyhlásená súťaž na vytvorenie loga univerzity. V súťaži šlo o vytvorenie slávnostného loga, ktoré sa bude používať v oficiálnej propagácii 60. výročia UKF a na označenie univerzitných podujatí. Do súťaže sa mohli zapojiť študenti či absolventi univerzity, ale aj interní a externí zamestnanci.

Napokon sa do súťaže zapojilo 6 študentov a absolventov univerzity. Ich návrhy posudzovala výberová komisia a hlavnými kritériami bola originalita, splnenie podmienok uvedených v špecifikácii podmienok súťaže a komplexnosť návrhu loga. Prví traja autori budú ocenení. Celkovým víťazom sa stal PhDr. Juraj Gejdoš z Topoľčian, ktorý je absolventom univerzity.

Logo chcel urobiť jednoduché a výstižné

O súťaži sa dozvedel z tlačovej agentúry a informácia ho zaujala natoľko, že začal intenzívne rozmýšľať a pustil sa do vytvárania viacerých návrhov slávnostného loga. Jeho hlavným cieľom bolo vytvoriť logo čo najjednoduchšie, zrozumiteľné a dôležitosť prikladal aj čistote línií, ale ako hovorí, nebolo to jednoduché. „Počas štúdia na UKF sme sa venovali aj vizuálnej komunikácii a grafike. To sú veci, ktoré vo mne ostali, bavia ma a som rád, že ich týmto spôsobom môžem mojej univerzite vrátiť späť,“ hovorí autor víťazného návrhu loga.

Podľa jeho slov ani nepomyslel na to, že by jeho logo mohlo zvíťaziť a to dokonca ani vtedy, keď ho oslovil vedúci Katedry masmediálnej komunikácie a reklamy FF UKF PhDr. Tomáš Koprda, PhD., kvôli konzultácii jeho návrhu. „O to väčšiu som mal radosť, keď som sa od neho dozvedel, že som vlastne vyhral,“ usmieva sa PhDr. Juraj Gejdoš a dodal: „Teším sa, že som to urobil pre moju univerzitu a je to pre mňa česť, že moje logo bude používať. Keby som sa ešte raz mohol narodiť, zas by som vyštudoval UKF a ten istý odbor. Ale keďže som bol externista, išiel by som radšej na denné štúdium.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X