Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Tipy na články: [email protected]
Synagoga nitra ocenenie dobrovolnikov travelguide.jpg
Ilustračná foto: www.travelguide.sk
13. júla 2019 Zaujímavosti od NitraDen.skTS NitraDeň.sk Diskusia()

Súťaž Nitra, moje mesto pozná svojich víťazov, aj tento ročník sa tešil veľkej pozornosti mládeže

Vyhodnotenie vedomostnej súťaže Nitra, moje mesto sa konalo v Synagóge.

To, že sa aj mladí ľudia v Nitre zaujímajú o dejiny a historický vývoj mesta, dokazuje aj obrovský záujem o súťaž Nitra, moje mesto. Tento rok šlo o 28. ročník v poradí tejto vedomostnej súťaže zameranej na bližšie spoznávanie mesta a jeho slávnej histórie. Súťaž vznikla na základe iniciatívy pracovníkov Centra voľného času Domino v Nitre.

Súťaž sa zakladá na troch základných okruhoch – výtvarný, literárny a vedomostný. čo sa týka vedomostnej časti, súťažiaci musia absolvovať náročný kvíz a vypracovať projekt. Kvízové otázky sa týkajú vedomostí z histórie, súčasnosti i prírody Nitry. „Súťaž sa počas celých dlhých rokov teší veľkej obľube, v rámci nej vzniklo mnoho hodnotných literárnych i výtvarných diel, mapujúcich pohľad školskej mládeže na to, ako sa im v Nitre žije,“ informovala Jana Valentová z Centra voľného času Domino v Nitre.

V rámci základných škôl sa stali víťazmi žiaci Strednej športovej školy v Nitre, za nimi sa umiestnili žiaci ZŠ na Hôrke v Nitre a tretie miesto obsadili žiaci zo ZŠ na Benkovej ulici v Nitre. Kategóriu stredných škôl ovládli študenti Gymnázia Golianova. Na druhom mieste sa umiestnilo družstvo SPŠ strojníckej a elektrotechnickej a tretia priečka patrila Strednej odbornej škole gastronómie a cestovného ruchu. Víťazi si odniesli putovné poháre primátora mesta.

Odporúčané články

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Diskusia

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X