Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Synagoga nitra ocenenie dobrovolnikov travelguide.jpg
Ilustračná foto: www.travelguide.sk
13. júla 2019 Zaujímavosti od NitraDen.skTS NitraDeň.sk Diskusia()

Súťaž Nitra, moje mesto pozná svojich víťazov, aj tento ročník sa tešil veľkej pozornosti mládeže

Vyhodnotenie vedomostnej súťaže Nitra, moje mesto sa konalo v Synagóge.

To, že sa aj mladí ľudia v Nitre zaujímajú o dejiny a historický vývoj mesta, dokazuje aj obrovský záujem o súťaž Nitra, moje mesto. Tento rok šlo o 28. ročník v poradí tejto vedomostnej súťaže zameranej na bližšie spoznávanie mesta a jeho slávnej histórie. Súťaž vznikla na základe iniciatívy pracovníkov Centra voľného času Domino v Nitre.

Súťaž sa zakladá na troch základných okruhoch – výtvarný, literárny a vedomostný. čo sa týka vedomostnej časti, súťažiaci musia absolvovať náročný kvíz a vypracovať projekt. Kvízové otázky sa týkajú vedomostí z histórie, súčasnosti i prírody Nitry. „Súťaž sa počas celých dlhých rokov teší veľkej obľube, v rámci nej vzniklo mnoho hodnotných literárnych i výtvarných diel, mapujúcich pohľad školskej mládeže na to, ako sa im v Nitre žije,“ informovala Jana Valentová z Centra voľného času Domino v Nitre.

V rámci základných škôl sa stali víťazmi žiaci Strednej športovej školy v Nitre, za nimi sa umiestnili žiaci ZŠ na Hôrke v Nitre a tretie miesto obsadili žiaci zo ZŠ na Benkovej ulici v Nitre. Kategóriu stredných škôl ovládli študenti Gymnázia Golianova. Na druhom mieste sa umiestnilo družstvo SPŠ strojníckej a elektrotechnickej a tretia priečka patrila Strednej odbornej škole gastronómie a cestovného ruchu. Víťazi si odniesli putovné poháre primátora mesta.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X