Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
autobus, arriva
ilustračné: SITA
26. novembra 2015 Správy NitraIné správy z Nitry od NitraDen.skSITA, © SITA 2015

Súťaž na autobusovú dopravu v Nitrianskom kraji sa predlžuje. Začalo sa odvolacie konanie

Verejná súťaž na zabezpečenie pravidelnej prímestskej autobusovej dopravy vo verejnom záujme v Nitrianskom samosprávnom kraji sa naťahuje. Rada Úradu pre verejné obstarávanie (ÚVO) začala odvolacie konanie proti rozhodnutiu úradu, ktorý predtým zamietol námietky proti podmienkam tendra. Úrad vydal šesť rozhodnutí o zamietnutí námietok 5. novembra, odvolacie konanie sa začalo 23. novembra.

Hovorca ÚVO Ján Mažgút informoval, že celkový počet rozhodnutí o zamietnutí námietok nemusí vždy nutne odzrkadľovať, koľko uchádzačov podalo námietky. „Počet námietok nemusí byť totožný s počtom subjektov, ktoré ich podali,“ uviedol Mažgút.

Námietky smerovali proti podmienkam uvedeným v oznámení o vyhlásení verejného obstarávania a proti podmienkam uvedeným v súťažných podkladoch,“ uviedol. Neprezradil, akých konkrétnych podmienok sa námietky týkali ani to, prečo ich úrad zamietol. „Vzhľadom na skutočnosť, že prebieha odvolacie konanie, nie je možné sa k danej veci vyjadriť,“ dodal Mažgút. Rada úradu má rozhodnúť o odvolaní do 45 dní od jeho úplného doručenia.

Nitriansky kraj vyhlásil súťaž na prímestskú autobusovú dopravu na svojom území začiatkom júla. Najprv určil predpokladanú cenu za poskytovanie týchto služieb počas desiatich rokov na 334,17 milióna eur bez dane z pridanej hodnoty (401 mil. eur vrátane dane). V závere júla predpokladanú cenu zvýšil na 501,25 mil. eur bez dane (601,5 mil. eur s daňou) na pätnásť rokov.

Základnú dĺžku zmluvy na dotovanú prímestskú autobusovú dopravu v trvaní desať rokov, od 1. januára 2016 do 31. decembra 2025, môže kraj predĺžiť na základe opcie o päť rokov do 31. decembra 2030. Lehota na predkladanie ponúk bola 17. augusta.

Nitriansky kraj požadoval, aby uchádzači mali priemerne minimálne 722 zamestnancov na pozícii vodič autobusu počas predošlých troch rokov. Pri výbere prevádzkovateľa verejnej autobusovej dopravy v spádových oblastiach Nitry, Nových Zámkov, Levíc, Topoľčian, Zlatých Moraviec, Komárna, Šale, Šiah, Štúrova a Vrábľov mala rozhodnúť elektronická aukcia.

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X